fibaeurope.com

Latvijas kadetes iekļūst Eiropas basketbola čempionāta ceturtdaļfinālā 0

Latvijas U-16 meiteņu basketbola izlase Bulgārijā notiekošā Eiropas čempionāta otrā posma noslēdzošajā spēlē šodien dramatiskā cīņā uzvarēja Grieķijas vienaudzes un iekļuva turnīra ceturtdaļfinālā.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas

Latvijas basketbolistes bija pārākas ar 56:55 (13:10, 10:13, 15:16, 18:16).

Mača sākums padevās nervozs, nevienai no komandām nespējot gūt ievērojamu pārsvaru, taču pirmās ceturtdaļas pēdējā sekundēs veiksmīgāka bija Latvija, izvirzoties vadībā ar trīs punktiem.

Otrā ceturtdaļa aizritēja tikpat līdzīgā cīņā, pamīšus mainoties komandu vadības grožiem, bet pēc nospēlētām mača divdesmit minūtēm rezultāts bija neizšķirts.

Trešās ceturtdaļas sākumā iniciatīvu uzņēmās Latvija, izvirzoties vadībā ar 27:23, tomēr Grieķija spēja šo ofensīvu nobremzēt un trīs minūtes pirms ceturkšņa beigām bija vadībā ar 39:34. Ceturkšņa turpinājumā grieķietes vairs punktus neguva un Latvija punktu deficītu samazināja līdz minimumam.

Mača izšķirošajās desmit minūtēs latvietes vispirms veica astoņu bezatbildes punktu izrāvienu (46:39), bet nepilnas četras minūtes līdz spēles beigu signālam jau bija vadībā ar deviņiem punktiem (54-45). Tomēr grieķietes atjaunoja gala rezultāta intrigu, 49 sekundes pirms mača beigām panākot 55:56. Latvijai uzvaru izdevās nosargāt.

Rezultatīvākā Latvijas U-16 izlasē ar 17 gūtiem punktiem bija Digna Strautmane, bet viņas māsas Paulas kontā 13 punkti.

Latvijai kā E apakšgrupas ceturtās vietas īpašniecei ceturtdaļfināla būs jācīnās ar F grupas līderi Čehiju. Mačs paredzēts piektdien plkst.18.15.