Ainārs Čukste turpinās darbu ar Latvijas U-18 izlases basketbolistēm.

Latvijas kadetes labāko sešniekā 0

Eiropas U-18 čempionātā basketbolā kadetēm Debrecenā (Ungārija) Latvijas izlase iekļuvusi labāko sešniekā, mazajā pusfinālā par 5. līdz 8. vietu apspēlējot Beļģijas vienaudzes.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Latvijas izlases galvenais treneris Ainārs Čukste, pārzinot pašmāju jaunatnes baskertbola saimniecību, komandas iekļūšanu ceturtdaļfinālā vērtē kā panākumu. Līdz šim kadetu vecumā tas bija izdevies tikai trīs reizes, turklāt ceturtdaļfināla barjera allaž tā arī palikusi nepārvarēta. Arī šoreiz. Zaudējums pret Spānija komandu bija tik pamatīgs (46:79), lai nebūtu domu par savādāku spēles iznākumu.

“Spēles stila ziņā esam līdzīgas komandas. Gan mums, gan spānietēm patīk ātrs un viegls basketbols, taču satiekoties aci pret aci, netikām galā ar pretiniecēm,” basket.lv sakāvi komentēja Ainārs Čukste. “Spānijai bija pārspēks visās pozīcijās, pārliecinoši zaudējām cīņu par atlēkušajām bumbām, pretinieces bija labi sagatavojušās. Uzbrukumā tikām pie labām pozīcijām, bet no 24 tālmetieniem netrāpījām nevienu. Varbūt pārāk respektējām pretinieces, tomēr pie neprecizitātēm vainojama arī Spānijas meistarība. Tik pārliecinošu zaudējumu nebijām pelnījuši, tomēr jāatzīst, ka pusfinālā iekļuva četras spēcīgākās komandas, piebilda treneris.

Mazajā pusfinālā pret beļģietēm mūsējās bija vadībā lielāko spēles daļu, tomēr pamatlaika izskaņā no 48:39 iznāca 48:50 un tikai Sabīnes Lipes divi precīzi soda metieni septiņas sekundes līdz tā beigām ļāva turpināt cīņu par uzvaru pagarinājumā – 63:57. “Par kvalitāti nevienu neslavēšu, par rezultātu uzslavu pelnījusi visa komanda. Pamatlaika izskaņā gandrīz izlaidām no rokām uzvaru, toties pagarinājumā saņēmāmies, mūsu meitenes bija mazliet aukstasinīgākas un precīzākas,” sprieda Čukste.

Svētdien spēlē par piekto vietu Latvijas komanda spēlēs pret mājiniecēm ungārietēm, kam pirms turnīra zaudēja pārbaudes spēlē. Iespēja revanšēties un atkārtot 2001. gada kadešu izlases sasniegto līdz šim augstāko sasniegumu, izcīnot piekto vietu.

EIROPAS U-16 ČEMPIONĀTS KADETĒM DEBRECENĀ (UNGĀRIJA)

Ceturtdaļfināls

Latvija – Spānija 45:79 (13:21, 24:38, 34:62). Strautmane, Lipe pa 12, Šepte, Sprudzāne pa 4, Gertsone, Kļaviņa pa 3, Pāvelsone, Gulbe, Ruperte pa 2, Grabe 1.

Pusfināls par 5.-8. vietu

Latvija – Beļģija 63:57 (15:10, 30:23, 45:37, 50:50). Šepte 16, Strautmane 12+11AB, Gulbe 7+11AB, Gertsone 6, Lipe 5, Pāvelsone, Grabe, Ruperte pa 4, Sprudzāne 3, Jančevska 2.