Sports
Ziemas sports

Latvijas kamaniņu braucēji izcīna bronzu Pasaules kausa stafetes sacensībās 16

foto: LETA

Latvijas kamaniņu braucēji svētdien izcīnīja bronzas medaļu Oberhofas trasē notikušā Pasaules kausa (PK) izcīņas septītā posma stafetes sacensībās.

Latvijas komandas sastāvā stafetes sacensībās startēja Elīza Cauce, Inārs Kivlenieks un divnieks Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, kamēr par šī posma uzvarētājiem kļuva Vācija.

Cauce savu braucienu veica ļoti pārliecinoši, kas viņai ļāva būt priekšā tā brīža līderei Itālijai par vairāk nekā sekundes desmitdaļu. Arī Kivlenieks trasē bija ļoti ātrs, nepieļaujot būtiskas kļūdas, turklāt līdzīgi veicās arī Gudramovičam/Kalniņam, itāļus apsteidzot par iespaidīgām 0,882 sekundēm un pie viena uzstādot arī jaunu trases rekordu stafetē – divas minūtes un 21,989 sekundes.

Uzreiz pēc tam Latviju apsteidza Krievijas kamaniņu braucēji, kamēr Austrijai, Kanādai un ASV tas neizdevās.

Latvieši ilgstoši ieņēma otro vietu, bet kā pēdējie trasē devās mājinieki Vācija, kur spraigā cīņā par 0,230 sekundēm apsteidza Krieviju. Tikmēr Latvijas komanda no uzvarētājiem atpalika par 0,524 sekundēm.

Vācijas izlases sastāvā šajās stafetes sacensībās startēja Natālija Geisenbergere, Fēlikss Lohs un divnieks Tobiass Vendls/Tobiass Arlts.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Cauce svētdien sieviešu individuālajās sacensībās ierindojās devītajā vietā.

Cauce pirmajā braucienā uzrādīja sesto ātrāko laiku, bet otrajā braucienā viņai tika labi neklājās un bija 11. rezultāts, kas divu braucienu summā lika atkāpties uz devīto vietu.

Dramatisku uzvaru šajā posmā izcīnīja vāciete Natālija Geisenbergere, kura divu braucienu summā par sekundes tūkstošdaļu apsteidza savu tautieti Tatjanu Hifneri, bet trešajā vietā ierindojās krieviete Tatjana Ivanova, kura izvarētājai zaudēja 0,281 sekundi.

Tikmēr Cauce Geisenbergerei divu braucienu summā zaudēja 0,585 sekundes.

No Latvijas kamaniņu braucējām Ulla Zirne ieņēma 19.vietu, uzvarētājai zaudējot teju sekundi, bet Kendija Aparjode ierindojās 21.pozīcijā.

Šajās sacensībās uz starta izgāja 24 kamaniņu braucējas.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc septiņos posmos aizvadītām desmit sacensībām līderei Geisenbergerei ir 797 punkti, bet viņai ar 720 punktiem seko Hifnere, kamēr trešo vietu ar 536 punktiem ieņem amerikāniete Erina Hemlina, kura svētdien bija astotā.

No latvietēm Cauce ar 326 punktiem atrodas 11.pozīcijā, Zirne ar 243 punktiem ir dalītā 13.vietā, Aparjode ar 69 punktiem pakāpusies uz 28.vietu, bet Elīna Žurzdiņa ar Siguldā izcīnītiem 13 punktiem ir 42.pozīcijā.

LETA jau vēstīja, ka Inārs Kivlenieks sestdien izcīnīja sesto vietu, bet pārējie trīs Latvijas kamaniņu braucēji ierindojās pozīcijās no 24. līdz 26.vietai. Labāko rezultātu no trijotnes sasniedza Kristaps Mauriņš, kuram sekoja Artūrs Dārznieks un Riks Kristens Rozītis.

Tikmēr divnieka ekipāža brāļi Andris un Juris Šici sestdien neveiksmīgi veica otro braucienu un ierindojās tikai 11.vietā. Latvijas nomināli trešā ekipāža Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs sestdien bija 13.vietā, kamēr pirmajā braucienā kritienu piedzīvojušie Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš palika priekšpēdējie 24 divnieku konkurencē.

Iepriekšējā nedēļā pasaules čempionātā Austrijas trasē Īglsā Latvijas kamaniņu braucēji nostartēja neveiksmīgi. Individuāli labākais rezultāts bija Šicu septītā vieta sprinta sacensībās. Septītā Latvija palika arī komandu stafetē. Tiesa, Putins un Marcinkēvičs izcīnīja bronzas medaļu divnieku sacensībās U-23 grupas ieskaitē.

Jau nākamajā nedēļā pasaules labākie kamaniņu braucēji dosies uz Phjončhanu, kur pirms Pasaules kausa etapa notiks arī treniņnedēļa. Šeit Latvijas izlasei pievienosies arī Kristers Aparjods, kurš sestdien Siguldā tika kronēts par pasaules junioru čempionu. Savukārt sezona noslēgsies ar sacensībām Altenbergā.

LA.lv