Latvijas kamaniņu braucēji izcīna trīs medaļas Nāciju kausā 0

Latvijas kamaniņu braucēji piektdien izcīnīja trīs medaļas Nāciju kausa sacensībās pirms nedēļas nogalē Siguldas trasē paredzētā Pasaules kausa izcīņas priekšpēdējā, astotā, posma.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Vīriešu konkurencē dubultuzvaru izcīnīja Inārs Kivlenieks un Mārtiņš Rubenis, bet divniekiem labākie bija Andris un Juris Šici.

Nāciju kauss bija kvalifikācija Pasaules kausa pamatsacensībām, un kļuvis zināms, ka Latviju tajās pārstāvēs septiņi individuālie braucēji un maksimāli iespējamās trīs divnieku ekipāžas.

Ar četriem sportistiem Latvija būs pārstāvēta vīriešu sacensībās, jo Nāciju kausu pārvarēja Inārs Kivlenieks, Mārtiņš Rubenis, Kristaps Mauriņš un jaunais Zintis Šaicāns.

Kivlenieks uzvarēja sacensībās, finišējot pēc 48,554 sekundēm, bet viņam 0,166 sekundes zaudēja otro vietu ieņēmušais Rubenis.

Savukārt Mauriņš uzvarētājam zaudēja 0,800 sekundes, kas deva 11.vietu 23 dalībnieku konkurencē.

Tikmēr jaunais sportists Zintis Šaicāns Kivleniekam zaudēja 1,497 sekundes, ierindojoties 18.pozīcijā, un pamatsacensībām kvalificējās kā pēdējais. Līdz ar to viņš sestdien trasē dosies ar pirmo numuru.

Sievietēm pamatsacensībās piedalīsies Elīza Tīruma, Saiva Dambīte un Maija Linde.

Nāciju kausā uzvaru izcīnīja krieviete Natālija Horeva, trasi veicot 42,909 sekundēs. Savukārt Elīza Tīruma vēl neilgi pirms finiša pretendēja uz vietu trijniekā, bet pieļautā kļūda neļāva tikt augstāk par devīto vietu. Viņa uzvarētājai zaudēja 0,907 sekundes.

Dambīte no uzvarētājas atpalika 1,495 sekundes un palika 11.pozīcijā, bet Linde zaudēja 2,531 sekundi, ierindojās pēdējā, 15.vietā starp finišējušajām sportistēm, bet tāpat ieguva iespēju piedalīties pamatsacensībās.

Vēl viena Latvijas sportiste Ieva Gudramoviča, kurai šīs bija pirmās sacensības šosezon, piedzīvoja kritienu un nefinišēja.

Kā ziņots, Latvijai sacensībās nepalīdzēs vadošā sieviešu sportiste Maija Tīruma, kura guvusi ceļa traumu.

Tikmēr divnieku sacensībās pamatsacensībām kvalificējās Andris un Juris Šici, Andrejs Bērze un Uldis Logins, kā arī Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš.

Šici trasi veica 42,560 sekundēs, par 0,194 sekundēm apsteidzot tuvākos sekotājus Aleksandru Deņisevu un Vladislavu Antonovu no Krievijas.

Bērze/Logins finišu sasniedza piektajā vietā, Nāciju kausa uzvarētājiem zaudējot 0,341 sekundi, bet Gudramovičs/Kalniņš atpalika par 0,644 sekundēm un ierindojās devītajā vietā.

Ārpus konkurences sacensībās startēja arī Kristaps Bērze un Toms Mežotnis, kuri uzvarētājiem zaudēja 1,905 sekundes un palika pēdējā, 13.vietā starp finišējušajiem sportistiem.

Kā ziņots, Latvijas juniori sacensībās startē ar otro sastāvu, jo labākie sportisti devušies uz šajā nedēļas nogalē paredzēto pasaules čempionātu.

Pasaules kausa sacensībās sāksies sestdien, kad plkst.9.45 startēs divnieki, bet plkst.12.15 trasē dosies kungi. Svētdien plkst.9.45 paredzēti starti dāmām, bet plkst.13 notiks komandu stafete. Visus braucienus tiešraidē demonstrēs TV6.

Kopumā Pasaules kausa posmā Siguldā piedalīsies 107 sportisti no 21 valsts.

2015.gadā Siguldā notiks pasaules čempionāts kamaniņu sportā. Savukārt Pasaules kausa izcīņas posms Siguldā notiks jau 21.reizi.