×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. februāris, 2012
Drukāt

Latvijas kamaniņu braucēji noslēdz pirmo desmitnieku pasaules čempionāta divnieku sacensībās

Latvijas kamaniņu braucēju ekipāžas Andris un Juris Šici, kā arī Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš piektdien noslēdza pirmo desmitnieku pasaules čempionāta, kas risinās Altenbergas trasē Vācijā, divnieku ekipāžu sacensībās.

Šici ieņēma devīto vietu, bet uzreiz aiz viņiem sekoja Gudramovičs/Kalniņš.

Pirmajā braucienā Gudramovičs/Kalniņš uzrādīja astoto rezultātu, bet Šici bija desmitie. Tomēr otrajā braucienā Godramovičs/Kalniņš jau startā pieļāva kļūdu un uzrādīja tikai 15.laiku, bet Šici nobrauca nedaudz sekmīgāk un bija septītie braucienā.

Sacensībās uzvaru izcīnīja austrieši Andreāss un Volfgangs Lingeri, kuri Šicus summā apsteidza par 0,816 sekundēm, bet Gudramovičs/Kalniņš bija vēl par 0,080 sekundēm lēnāki. Viņi kļuva par trīskārtējiem pasaules čempioniem.

Zīmīgi, ka Šici pēdējās divās svarīgākajās sacensībās bija spējuši tikt pie medaļām – viņi izcīnīja sudraba godalgu 2010.gada Vankūveras olimpiskajās spēlēs un bronzu pagājušā gada pasaules čempionātā.

Aizvadītajās sacensībās otro vietu izcīnīja vācieši Tonijs Egerts un Saša Benekens, kuri uzvarētājiem zaudēja 0,220 sekundes, bet trešie bija citi austrieši Peters Pencs un Georgs Fišlers. Pēc pirmā brauciena otrajā vietā atradās vācieši Tobiass Vendls/Tobiass Ārtls, tomēr otro braucienu viņi aizvadīja neveiksmīgi un summā atkrita uz ceturto pozīciju.

Pēc pirmā brauciena 19.vietā ierindojās un otrajam braucienam nekvalificējās Andrejs Bērze un Uldis Logins, kurus no iespējas piedalīties izšķirošajā braucienā šķīra tikai 0,003 sekundes. Bērze/Logins pasaules čempionāta pieaugušo konkurencē startēja pirmo reizi karjerā, turklāt viņu rezultāts tika vērtēts arī pasaules čempionāta U-23 vecuma grupā, kurā latvieši izcīnīja ceturto vietu.

Pasaules čempionāta otrajam braucienam divnieku konkurencē kvalificējās labākās 18 ekipāžas pēc pirmā brauciena.

Ceturtdien notikušajās pasaules čempionāta atlases sacensībās, kurās tika sadalītas starta vietas pamatsacensībās, Šici izcīnīja uzvaru, Bērze/Logins ieņēma sesto vietu, Gudramovičs/Kalniņš ierindojās desmitajā pozīcijā 16 ekipāžu konkurencē.

Pasaules čempionāta reglaments nedaudz atšķiras no ierastās kārtības Pasaules kausa posmos. Čempionātā pie pirmā brauciena tiek gandrīz visi sportisti – Pasaules kausa kopvērtējuma līderi startēs pēc izlozes, bet pārējie starta numuru noteica vienā atlases braucienā.

Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem brāļi Šici ar 106 punktiem ieņem 20.vietu, Bērze/Logins ar 103 punktiem atrodas pozīciju zemāk, bet Gudramovičs/Kalniņš ar 52 punktiem ieņem 24.vietu. Kopvērtējuma līderi ar 495 punktiem ir Vendls/Ārtls, bet 15 punktus viņiem zaudē Lingeri.

Pasaules čempionāta turpinājumā sestdien risināsies sacensības vīriešiem, bet svētdien trasē dosies sievietes, kā arī notiks stafetes sacensības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+