Sports
Ziemas sports

Latvijas kamaniņu braucējiem Siguldā trīs uzvaras Nāciju kausā0


Kristers Aparjods trasē.
Kristers Aparjods trasē.
Foto: Mareks Gaļinovskis/Latvijas kamaniņu sporta federācija

Latvijas kamaniņu braucēji piektdien ļoti veiksmīgi aizvadīja Nāciju kausa sacensības pirms nedēļas nogalē gaidāmajām Pasaules kausa sestā posma sacensībām.

Uzvaras izcīnīja Kristers un Kendija Aparjodi, kā arī divnieku ekipāža Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš.

Vīriešu sacensībās Latvijai bija dubultuzvara – pirmo vietu guva Aparjods, kurš trasi veica 48,002 sekundēs, bet viņam 0,028 sekundes zaudēja Inārs Kivlenieks. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena tikmēr stājās krievs Maksims Aravins.

Savukārt astotajā vietā bija Riks Kristens Rozītis, kamēr Artūrs Dārznieks ieņēma 17.vietu starp 23 kamaniņu braucējiem.

Šī sezona Aparjodam līdz šim nav bijusi veiksmīga, jo viņš divos no pieciem Pasaules kausa posmiem saņēma diskvalifikāciju.

“Varbūt, filozofiski runājot, es kaut kādā mērā esmu to pelnījis, ja jau tā notiek.

Esmu labi aizvadījis starpsezonu. Sākot jau no pagājušās sezonas, testēju visas ragavas un pavadīju ļoti daudz laika, braucot trasē arī pēc sezonas. Vasarā, pievienojoties jaunam trenerim, ir uzlabojies arī starts un ir daudz patīkamāk strādāt treniņos. Sākoties sezonai, daudz tika testētas kamanas, Siguldā veicām daudz braucienu, bet Eiropā bijām tikai divās trasēs. Darba izdarīts daudz un laiks atvēlēts arī kamanu būvei,” klāsta Kristers.

“Domāju, tehnika ir līmenī un atliek tikai pašam nobraukt. Sezonas sākumā tas arī izdevās, bet tāda neveiksme jau pirmajā posmā (diskvalifikācija). Es nezinu, ko tur varētu vainot, mana vaina tur diez vai ir. Varbūt kāds treneris kaut ko nepiefiksēja.”

Pamatsacensībās ar pilnu komandu

Dāmu konkurencē uzvaru guva vienīgā Latvijas pārstāve Aparjode, kura tuvāko sekotāju Jekaterinu Baturinu no Krievijas apsteidza par 0,202 sekundēm, kamēr trešā bija austriete Birgita Placere.

Tikmēr divnieku konkurencē Gudramovičs/Kalniņš trasi veica 41,847 sekundēs, kas viņiem par 0,259 sekundēm ļāva apsteigt itāļus Emanuelu Rīderu/Simonu Kaincvaldneru. Kopumā startēja astoņas ekipāžas.

Visi Latvijas kamaniņu braucēji kvalificējās sestdien un svētdien gaidāmajām pamatsacensībām.

Nāciju kausā nepiedalījās Latvijas junioru vecuma braucēji, jo viņi Sanktmoricā gatavojas Eiropas čempionātam savā vecuma grupā.

Tikmēr vieta pamatsacensībās jau garantēta Elīzai Caucei un Ullai Zirnei, kā arī divniekiem Andrim un Jurim Šiciem un Kristenam Putinam/Imantam Marcinkēvičam.

Saistītie raksti

Pamatsacensības Siguldā sāksies sestdien, kad uz starta dosies divnieki un sievietes, bet svētdien paredzētas kungu un komandu stafetes sacensības.

Pasaules kausa posms Siguldā šajā nedēļas nogalē norisināsies 26.reizi vēsturē, bet pēcolimpiskajā sezonā šajā Latvijas pilsētā viesosies 110 sportisti no 23 valstīm.

LA.lv