×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. janvāris, 2014
Drukāt

Latvijas kamaniņu braucēju lielā diena

LETALETA

Latvijas kamaniņu sportistiem piektdien bija liela diena – Mārtiņš Rubenis Sprinta kausā Siguldā izcīnīja trešo vietu, bet Kristers Aparjods Oberhofā kļuva par Pasaules kausa ieguvēju jauniešu konkurencē.

Rīt un parīt Siguldā risināsies Eiropas čempionāts, kas būs arī Pasaules kausa devītais, noslēdzošais posms. To ievadīja Sprinta kauss ar visu labāko sportistu piedalīšanos, un Rubeni savā mājas trasē bija trešais ātrākais.

“Izvērtējot šodienas braucienu un sagatavošanās procesu, jāsaka, ka skatījums uz Eiropas čempionātu ir labs un cerīgs, jo rezerve vēl ir. Gribētos ticēt, ka izdosies nobraukt divus labus braucienus, un cerēt, ka vieta būs augstāka. Kamēr nav pirmās vietas, rezerve vienmēr vēl ir,” organizatori citē Mārtiņu Rubeni.

Pamatsacensībām kvalificējās arī Inārs Kivlenieks (7. vieta), bet Kristaps Mauriņš (25) un Artūrs Dārznieks (28.). Uzvara tika vācietim Johanesam Ludvikam.

Sprinta kausā dāmām triumfēja amerikāniete Erina Hemlina, bet Elīza Tīruma ierindojās ceturtajā vietā. Tāpat pamatsacensībām kvalificējās 22.vietu ieņēmusī Ulla Zirne.

“Braucienā tomēr bija mazas kļūdiņas. Kļūdījos ceturtajā virāžā, kam tālāk sekoja ķēdes reakcija, un līdz galam visas trajektorijas netika izbrauktas. Manām sliecēm būtu labāk siltāks laiks, bet tad arī trase būtu vairāk izbraukta. Sals nodrošināja visām dalībniecēm vienādus apstākļus trasē,” izteicās Tīruma.

Sprinta kausā divniekiem Andris Šics/Juris Šics un Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš piektdien ieņēma attiecīgi septīto un astoto vietu, nodrošinot dalību pamatsacensībās. Uzvarēja itālieši Kristians Oberštolcs/Patriks Grūbers.

‘”Mums šodien gadījās kuriozs, bet labi, ka tas notika šodien. Startā kājas izkrita no kamanu ragiem – nobraucām bez starta, bet labi, ka neizkritām no kamanām. Šajā sacensību modelī treneris pirms starta nedrīkst nākt klāt un noslaucīt kalipšu apakšas, kā tas ir ierasts. Domājams, ka tie jau bija apledojuši. Pingvīnus pat nepaguvām uzsist,” skaidroja J.Šics.

 

Kristers Aparjods Pasaules kausā jauniešiem Vācijas trasē Oberhofā ierindojās septītajā vietā un ar to pietika, lai kļūtu par uzvarētāju kopvērtējumā. Viņa māsa Kendija šodien arī bija septītā, bet sezonas vērtējumā ierindojās sestajā vietā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+