Foto – Juris Kalniņš

Latvijas kamaniņu sportistiem neizdodas arī stafete 0

Latvijas stafetes komanda svētdien ar neveiksmīgām sacensībām noslēdza Siguldā notikušo 45.pasaules čempionātu kamaniņu sportā.
Latvija šajās sacensībās ierindojās septītajā vietā, bet par pasaules čempioniem tikmēr tika kronēta titulētā Vācija, kas mājiniekus latviešus apsteidza par 1,638 sekundēm.
Latvijas komandā pirmais posms, kurā startēja Elīza Tīruma, nebija veiksmīgs, jo vienā no trases daļām viņa pieļāva kļūdu, kas prasīja diezgan daudz laika, tāpēc pat gana sekmīgi braucieni no Ināra Kivlenieka un divnieka Andra un Jura Šicu puses nevarēja manāmi uzlabot Latvijas pozīcijas.
Vācija ar Natāliju Geisenbergeri, Fēliksu Lohu un divnieku Tobiasu Vendlu un Tobiasu Ārltu sastāvā par pasaules čempioniem kļuva dramatiskā cīņā, tikai par 0,082 sekundēm apsteidzot Krieviju. Trešie tikmēr bija Kanāda.
Kā zināms, pērnā gada Soču olimpiskajās spēlēs Latvijas stafetes komanda ar Mārtiņu Rubeni, Andri un Juri Šiciem, kā arī Elīzu Tīrumu izcīnīja bronzu.
Pirmā diena Latvijai pasaules čempionātā arī nebija pārāk sekmīga.
Kā zināms, divniekiem Šici izcīnīja sesto vietu, Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš ierindojās desmitajā vietā, bet jaunā ekipāža Kristens Putins un Kārlis Krišs Matuzels palika 19.vietā.
Savukārt dāmām ar kājas traumu startējošā Elīza Tīruma ieņēma 13.vietu, jaunās Kendija Aparjode un Alise Evelīna Mitkus ierindojās attiecīgi 26. un 33.vietā, bet Ulla Zirne otrajā braucienā piedzīvoja smagu kritienu.
Tikmēr svētdien notikušajās vīriešu sacensībās Rikam Kristenam Rozītim pēc konkurentu kļūdām izdevās tikt pie sudraba U-23 vērtējumā un kopējā vērtējumā noslēgt pirmo desmitnieku pasaules čempionātā. Tikmēr Inārs Kivlenieks bija 12.pozīcijā, bet nesen no smadzeņu satricinājuma atlabušais Artūrs Dārznieks finišēja 15.vietā. Kā vienīgais no latviešiem otrajam braucienam nekvalificējās Kristers Aparjods, kurš palika uzreiz ar strīpas, pirmajā braucienā finišu sasniedzot 26.pozīcijā.
Traumas dēļ nepalīdzēs vīru braucējs Kristaps Mauriņš.
Latvijas izlasi šajās sacensībās kopumā pārstāvēja 14 sportisti, bet pavisam uz starta devās 123 sportisti no 19 valstīm.
Iepriekšējo reizi pasaules čempionāts Siguldas trasē risinājās 2003.gadā, turklāt tā divas reizes uzņēmusi arī Eiropas čempionātu. 2003.gadā sudrabu izcīnīja Mārtiņš Rubenis, kā arī jauktā stafetes komanda, kurā ar Rubeni brauca arī Anna Orlova un Zigmārs Berkolds/Sandris Bērziņš.