Kristaps Mauriņš

Latvijas kamaniņu sportistiem PČ bronza stafetē 0

Latvijas kamaniņu braucēji Elīza Tīruma, Inārs Kivlenieks un brāļu divnieks Andris Šics/Juris Šics sestdien Vistleras trasē (Kanādā) izcīnīja pasaules čempionāta (PČ) bronzas medaļas komandu stafetē, informē organizatori.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Latvijas komanda finišēja pēc divām minūtēm un 4,854 sekundēm, zaudējot tikai Vācijas un Kanādas sportistiem. Bronzas medaļas Latvijas kamaniņu braucēji izcīnīja ļoti sīvā cīņā, jo ceturtajā vietā palikošo Austrijas komandu viņi apsteidza tikai par 0,08 sekundēm, bet piektajā vietā palikušie ASV braucēji atpalika par 0,012 sekundēm.

Vācijas komanda, kurā brauca Natālija Geizenbergere, Fēlikss Lohs, kā arī Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, pasaules čempionu titulu izcīnīja pārliecinoši, jo kanādieši no viņiem atpalika par 0,446 sekundēm, bet Latviju no pirmās vietas šķīra 1,028 sekundes. Visi Vācijas stafetes komandas kamaniņu braucēji iepriekš bija uzvarējuši arī individuālajās sacensībās. Sacensībās startēja 12 komandas, taču divas nesasniedza finišu.

Pasaules čempionātos komandu sacensībās Latvijas kamaniņu braucēji medaļas izcīna ceturto reizi – 2003. gadā Siguldā tika iegūta otrā vietā, bet 2008. gadā Oberhofā un 2009. gadā Leikplesidā bija bronzas medaļas. Pēdējās divās reizēs komandā startēja arī Andris un Juris Šici.

Pirms komandu stafetes notika sacensības sievietēm, kurās 10. vietu izcīnīja Tīruma. Viņa divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 13,995 sekundēm. No uzvarētājas Geizenbergeres viņa atpalika par 0,567 sekundēm. Otro vietu ieguva vēl viena vāciete Tatjana Hifnere (+0,106), bet trešā bija mājiniece Kanādas sportiste Aleksa Gouga (+0,118).

Tīruma pēc pirmā brauciena bija sestā, taču otrajā braucienā viņa uzrādīja 13. rezultātu un summā noslīdēja zemāk.