Mobilā versija
+9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
5. marts, 2015
Drukāt

Latvijas Kara muzejam dāvinās Kalpaka pieminekļa pamatu (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kārlis Ulmanis noliek ziedus pie Kalpaka pieminekļa.

Lai godinātu Latvijas armijas pulkveža Oskara Kalpaka (1882-1919) un citu Atbrīvošanās cīņu dalībnieku piemiņu, piektdien, 6. martā, plkst. 12 notiks svinīgā piemiņas ceremonija piemiņas vietā “Airītes”, jo šogad aprit 96 gadi, kopš 1919. gadā, apšaudes laikā pie Airītēm Kalpaks krita, atgādina Latvijas Kara muzeja pārstāvji.

Pasākumā piedalīsies aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, Aizsardzības ministrijas un sabiedrisko organizāciju pārstāvji, jaunsargi, kā arī studentu korporāciju pārstāvji.

O.Kalpaka muzeja vadītājs Roberts Sipenieks norāda, ka pasākuma laikā Latvijas Kara muzejs saņems dāvinājumu – padomju varas 1950. gadā nopostītā O.Kalpaka pieminekļa pamatni, kas visu šo laiku neatšifrēta atradusies kādas mājas pagalmā Skrundā.

“Piemineklis pulkvedim Oskaram Kalpakam pie Airītēm no melnā Zviedrijas granīta tika uzcelts blakus priedei, pie kuras viņš saņēma nāvīgo ievainojumu. Piemineklis tika atklāts 1922. gada 3. septembrī. Padomju okupācijas gados piemiņas ansambli iznīcināja, bet muzeja ēkā iekārtoja pasta nodaļu un dzīvokļus,” atgādina Sipenieks.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vēsture dzīvo!!

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+