×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. maijs, 2016
Drukāt

Latvijas karavīri saņem uzslavas (8)

Armija_5

Latvija plāno pagarināt Nacionālo bruņoto spēku (NBS) dalības laiku ANO vadītajā stabilizācijas operācijā Mali “Minusma”, kā arī palielināt karavīru skaitu šajā operācijā. Līdz šim šajā misijā iesaistīts viens karavīrs, turpmāk iecerēta trīs NBS pārstāvju līdzdalība, apliecināja Aizsardzības ministrijā. Kopumā mūsu karavīri pašlaik ir iesaistīti sešās starptautiskajās operācijās – Mali, Irākā, Afganistānā, Adenas līcī un Vidusjūrā.

Līdztekus dalībai ANO misijā septiņi Latvijas karavīri Mali ir iesaistīti arī Eiropas Savienības (ES) apmācības misijā (EUTM Mali). “Lai arī Mali var šķist tālu no mums, tomēr mūsu iesaiste ir novērtēta, un varam lepoties ar savu karavīru profesionalitāti. Mēs saprotam, ka Mali neatrodas tālu no Vidusjūras, un, gadījumā ja šajā valstī pasliktinās politiskā un ekonomiskā situācija, iedzīvotāji var meklēt labākus dzīves apstākļus un migrēt uz Eiropu,” uzsver aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. ES misija Mali ir veids, kā Latvija atbalsta Franciju un atslogo tās militārpersonas. Pēc Parīzes terora aktiem Francija iesaistījusies cīņā pret teroristisko organizāciju “Islāma valsts”.

Latvija pašlaik piedalās arī operācijā “Inherent Resolve”, un tās ietvaros uz Irāku nosūtīti seši instruktori, kuri apmāca Irākas nacionālos bruņotos spēkus. “Mūsu instruktori darbojas Dānijas NBS kontingenta vadībā, esam saņēmuši uzslavas, jo spējam palīdzēt sabiedrotajiem ar metodiku un apmācībām, jo Irākas armija plaši izmanto PSRS ražotu bruņojumu, par kuru mums ir labas zināšanas,” skaidro R. Bergmanis.

Lielākais Latvijas NBS kontingents atrodas Afganistānā, kur apmācību operācijā “Resolute Support” atrodas 25 Latvijas instruktori, kuri apmāca Afganistānas armiju. “Situācija Afganistānā ir tāda, kāda ir. Kāda būs operācijas nākotne, rādīs šis gads. Nenoliedzami, Afganistānā notiekošais ir saistāms ar situāciju Sīrijā un arī pie mums, Eiropā. Jāatceras, ka liela daļa ISIS kaujinieku nāk tieši no Afganistānas,” spriež ministrs, norādot, ka teroristisko organizāciju “Islāma valsts” un “Al Qaeda” saknes ir meklējamas tieši Afganistānā.

Latvijas karavīri piedalās arī ES jūras spēku Vidusjūrā militārajā operācijā “Sophia”, kuras mērķis ir cīnīties pret cilvēku kontrabandu Vidusjūrā. Šajā operācijā viens no Latvijas karavīriem atrodas izlūkošanas štābā Romā. Kā sabiedroto kopēju militāro veiksmi R. Bergmanis min ES pretpirātisma operāciju ATALANTA, kurā darbojas viena Latvijas militārpersona. Pateicoties sabiedroto pūliņiem, kuģiem ir nodrošināts drošs kuģošanas ceļš Adenas līcī pie Somālijas krastiem. R. Bergmanis informē, ka Latvijas karavīru klātbūtne starptautiskajās operācijās būs atkarīga no NATO Varšavas samita lēmumiem. Pagaidām nav plānots iesaistīties jaunās starptautiskajās operācijās.

Balstoties uz militārās sadarbības principiem, četri Latvijas instruktori apmāca Ukrainas bruņotos spēkus. Latvijas instruktori sniedz padomus Ukrainai galvenokārt bruņoto spēku struktūras veidošanā, jo Ukrainas armijā dien gan karavīri, kam ir kaujas pieredze antiteroristiskajā operācijā Ukrainas austrumos, gan personas bez šādas pieredzes. Ministrs uzsvēra, ka Ukraina no Latvijas mācoties, kā veidot psiholoģiskā atbalsta dienestu karavīriem.

Iepriekšējos gados Latvijas dalība starptautiskajās operācijās Irākā un Afganistānā ir prasījusi septiņu Latvijas karavīru dzīvību. R. Bergmanis uzsver, ka starptautiskajās operācijās kritušo karavīru piemiņai tiek veidots piemineklis Ādažu militārajā bāzē un ziedot tam līdzekļus apņēmušies viņu dienesta biedri. Ir iedibināta arī tradīcija, ka profesionālā dienesta apmācība Ādažos sākas ar zvēresta došanu šajā piemiņas vietā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Cilvekiem Latvija rit nav ko,nodoklus cel,algas ka Afrika bet tie pa svesam zemem brauka teroristiem palidz “mieru un demokratiju” nest.Kauns.

  2. Okupantus un slepkavas slavejiet?Nu nu.

  3. Paldies Jānim Gruzdiņam par izteiksmīgo DATOR-GRAFIKU …

  4. Toties sarkanarmiešus neieredz nevienā pasaules malā, ārpus Ļaunuma impērijas.

    • Launuma imperija ir tavi saimnieki un kalponi ka tu.Jus tiesam neieredz.Aizbrauc takak no saviem mazpisaniem un parstaj skatities sorosa ltv1 un redzesi ka ir isteniba.

  5. o musejie izrādās tik daudzās okupācijas misijās piedalās, es tik 3 zināju, bet izrādās ka musu algotņi ir pat 2x čaklāki

    • Neesmu nekā dzirdējis, par ”ANO misiju” , piemēram, Irākā. Bez tam jādomā pašiem ar savu galvu. Ja mēs karojam Afganistānā, tad arī mums ir pienākums uzņemt afgāņu migrantus.

Draugiem Facebook Twitter Google+