×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
6. jūlijs, 2016
Drukāt

Latvijas karoga zaimošana: sākts kriminālprocess pret pēcpuses slaucītāju

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu pret jaunieti par valsts karoga zaimošanu Torņakalnā, pastāstīja VP preses pārstāve Ance Rozīte.

Lai arī Rīgas Pašvaldības policija (RPP) kolēģiem VP nodeva trīs jauniešus, VP noskaidrots, ka ar karogu darbojies tikai viens no viņiem – 1994.gadā dzimis puisis, kurš tobrīd bijis alkohola reibumā.

VP lems, kādu drošības līdzekli piemērot aizdomās turētajam puisim.

Krimināllikums nosaka, ka par Latvijas valsts karoga noraušanu, saplēšanu, salaušanu, iznīcināšanu vai par citādu šo valsts simbolu zaimošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar naudas sodu līdz 50 minimālajām mēnešalgām.

RPP vakar paziņojumā presei rakstīja, ka 4.jūlija vēlā vakara stundā, RPP Zemgales pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par trīs agresīvi noskaņotiem jauniešiem, kuri Torņakalnā ālējās un plēsa Latvijas karogu.

Ierodoties notikuma vietā, kārtības sargus sagaidīja aculiecinieki, kuri norādīja uz diviem jauniešiem un pastāstīja, ka trešais, ieraugot policijas tuvošanos, aizbēga.

Pārrunu laikā viens no puišiem policijas darbiniekiem apgalvoja, ka tieši aizbēgušais jaunietis esot noplēsis karogu no masta, aptinis to sev apkārt, noslaucījis dibenu, nometis zemē, pēc kā spārdījis un, visbeidzot, noslaucījis tajā kājas.

Apsekojot apkārtni, uzmeklēts sabojātais elektrosadales skapis un karoga masts, pie kura bija palikusi daļa no Latvijas valsts karoga. Vēlāk, turpinot teritorijas apsekošanu, pamanīts aprakstam atbilstošs jaunietis. Veikta personas datu pārbaude, kuras laikā noskaidrots, ka jaunietis jau iepriekš ir izsludināts meklēšanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+