Sports
Citi sporta veidi

Latvijas karogs jelgavnieka Rudava rokās0


Latvijas komandas prezentācijā piedalījās daļa sportistu, centrā karognesējs Didzis Rudavs.
Latvijas komandas prezentācijā piedalījās daļa sportistu, centrā karognesējs Didzis Rudavs.
foto: Juris Bērziņš-Soms

Tā man ir pirmā virsotne, pēc tam būs nākamās – jelgavnieks Didzis Rudavs, kuram uzticēta Latvijas karoga nešana Jaunatnes olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā Buenosairesā, sev izvirzījis augstus mērķus.

Latviju III Jaunatnes olimpiskajās spēlēs, kas no 6. līdz 18. oktobrim risināsies Argentīnas galvaspilsētā Buenosairesā, pārstāvēs līdz šim lielākais dalībnieku skaits – 19 sportisti deviņos sporta veidos. Peldēšanā būs četri pārstāvji, ieskaitot Rudavu, kurš ceturtdien tika nosaukts par Latvijas karognesēju atklāšanas ceremonijā.

“Tas man ir ļoti liels pagodinājums, nebiju gatavs šādiem jaunumiem,” pārsteigts bija Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 11. klases skolnieks. “Galvenais būs stalta mugura un jāceļ karogs tik augstu, cik vien var. Es Buenosairesā gribu uzlabot personisko rekordu un iekļūt finālā.” Skolā viņam esot brīvāks režīms – varot mācīties mājās un līdz ar to ir vairāk laika treniņiem. Trīs dienas nedēļā ir divas nodarbības baseinā, pārējās – gan ūdens, gan sausie treniņi. Eiropas junioru čempionātā jūlijā Rudavs pats sevi pārsteidza ar otro vietu 50 metros brasā.

“Neko daudz par Jaunatnes olimpiskajām spēlēm neesmu dzirdējis, bet redzot normatīvus nodomāju, ka varētu tos izpildīt. Sāku trenēties vairāk un sapratu, ka ir iespējams. Šī ir pirmā virsotne, kurā varu uzkāpt, bet pēc tam ir lielās olimpiskās spēles. Lai to realizētu, smagi jāstrādā, iespējams, meklēšu iespējas apvienot treniņus un studijas ārzemēs,” norādīja Didzis Rudavs. Viņa novēlējums citiem – lai katram ir savs mērķis un, sastopoties ar grūtībām, nekad nevajag padoties.

Kopumā Buenosairesā startēs ap četriem tūkstošiem jauniešu no 206 valstīm, sadalot 241 medaļu komplektu 32 sporta veidos.

JAUNATNES OLIMPISKĀS SPĒLES

LATVIJAS KOMANDA

3×3 basketbols: Jānis Kāposts, Reinis Krūmiņš, Niks Salenieks, Aivars Dambis. BMX riteņbraukšana: Airisa Elizabete Gaļina, Edvards Glāzers, BMX frīstails – Patriks Vīksna. Breakdance: Anastasija Solovjova. Peldēšana: Didzis Rudavs, Jānis Vitauts Siliņš, Ieva Maļuka, Arina Baikova. Vieglatlētika: Patrīcija Cīrule, Eliza Marija Kraule, Nora Ķigure. Teniss: Daniela Vismane. Šaušana: Rihards Zorge. Svarcelšana: Daniela Ivanova. Vingrošana: Oļegs Ivanovs.

LA.lv