×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
23. janvāris, 2015
Drukāt

Latvijas katoļu bīskapi izsludina Terra Mariana jubilejas gadu

Foto - LETAFoto - LETA

Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs (no kreisās), apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs arhibīskaps Pedro Lopess Kintana, kardināls Jānis Pujats un Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Liepājas bīskaps Pāvils Brūvers (no labās) piedalās pāvesta Jāņa Pāvila II pēdējās sarakstītās grāmatas "Atmiņa un identitāte" izdevuma latviešu valodā prezentācijā pasākuma "Latvijas identitātes krustpunktā" laikā, kas rīkots par godu pāvestu Jāņa XXIII un Jāņa Pāvila II iecelšanai svēto kārtā, Nacionālās bibliotēkas jaunajā ēkā "Gaismas pils".

Latvijas Romas katoļu Baznīcas bīskapi 2015. gadu izsludinājuši par Terra Mariana jubilejas gadu. Atzīmējot pirms 800 gadiem Livonijas zemei piešķirto titulu Terra Mariana jeb Dievmātes zeme, bīskapi aicina no jauna atklāt un nostiprināt Latvijas piederību savām kristīgajām saknēm, vēsta Latvijas Romas katoļu baznīcas informācijas centrā.

Vēstījumā, kuru ir parakstījuši Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Rēzeknes-Aglonas bīskaps Jānis Bulis, Liepājas bīskaps Viktors Stulpins un Jelgavas bīskaps Edvards Pavlovskis, norādīts, ka Terra Mariana jeb Livonijas konfederācija ir daudzu gadu simtu liecība tam, ka esam cieši saistīti ar Eiropas civilizācijas kultūrtelpu. „Ja ar bažām vērojam Eiropā pieaugošo liberālismu un daži to izmanto, lai mūs attālinātu no Eiropas idejas, tad jāsaprot, ka Eiropa būs tāda, kādu mēs to veidosim, arī kā latvieši,” bīskapi raksta vēstījumā.

Jubilejas gadā bīskapi aicina doties dziļāk garīgos meklējumos un dvēseles ilgu un vajadzību apzināšanā. Tāpat arī aicina doties ceļā – svētceļot uz svētvietām, kas ir īpaši veltītas Jaunavas Marijas godam, un vietām, kur ir sakņojusies mūsu tautas ticība.

“Garīgai atmodai, ģimenei, ticībai, zināšanām ir jākļūst par mūsu pamatvērtībām gan sagaidot Terra Mariana 800 gadi, gan mūsu valsts 100 gadi pēc dažiem gadiem. Tas ir mūsu pienākums – stiprināt savu ticību, lai Dievs ir ar mūsu valsti un tautu,” raksta bīskapi, aicinot aktīvi piedalīties Terra Mariana jubilejas gadam veltītajos pasākumos.

Jau zināms, ka 29. – 30. maijā Rīgas Teoloģijas institūts un Rīgas Augstākais reliģijas zinātņu institūts (RARZI) rīko starptautisku konferenci “Terra Mariana 800: Ticības un sabiedrības dialogs”. Bērni un jaunieši varēs piedalīties RARZI Katehēzes metodiskā centra rīkotajā zīmējumu konkursā “Latvija – Māras zeme”, atspoguļojot Latviju kā zemi, kur ir dzīvas kristīgās tradīcijas un vērtības. Savukārt vidusskolēniem būs iespēja piedalīties laikraksta “Katoļu Baznīcas Vēstnesis” eseju konkursā “Kristīgas vērtības latvju dainās”.

10. martā Vatikāna apustuliskajā bibliotēkā notiks seminārs par albumu “Terra Mariana”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+