Latvijas kausa finālā “Liepājas metalurgs” un “Skonto” 0

Latvijas kausa izcīņas futbolā pusfinālu spēlē trešdien “Liepājas metalurgs” izbraukumā ar 4:1 pārspēja FK “Jelgava”, bet “Skonto” ar kompensācijas laikā gūtiem vārtiem ar 1:0 pārspēja FK “Gulbene”.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27

Latvijas kausa izcīņas fināls, kurā sacentīsies “Liepājas metalurgs” un “Skonto”, 12. maijā pulksten 17 notiks Liepājā.

Jelgavnieku un liepājnieku pusfinālā tika noskaidroti ne tikai finālisti, bet izškirošās spēles laukuma saimnieki. Lai gan FK “Jelgava” iemantojusi nepiekāpīgas kausu turnīru komandas raksturu un reizi jau triumfējusi šajā turnīrā, šoreiz īsta cīņa neiznāca. “Liepājas metalurgs” uzvarēja kā pēc notīm, katrā no puslaikiem gūstot pa diviem vārtiem.

Tikmēr Rīgā otro spēli pēc kārtas kā caur adatas aci kompensācijas laikā izlīda “Skonto”. Ja Latvijas čempionātā pēdējā brīdī gūtie vārti deva trīs punktus spēlē ar “Spartaku”, tad šoreiz Fertova trāpījums mača 92. minūtē “Skonto” iecēla Latvijas kausa finālā. Arī šai spēlei bija dubulta likme – tās uzvarētājs nodrošināja vietu UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā.

“Skonto” komanda Latvijas kausu izcīnījusi septiņas reizes – 1992., 1995., 1997., 1998., 2000., 2001., un 2002. gadā. Liepājniekiem triumfēt izdevies tikai reizi – 2006. gadā -, kad finālā ar 2:1 tika pārspēti “Skonto”. Rīdziniekiem tas ir pēdejais Latvijas kausa fināls līdzšinējā vēsturē, liepājnieki finālā spēlēja pērn, kad ar 1:3 atzina FK “Ventspils” pārākumu.

LATVIJAS KAUSA IZCĪŅAS PUSFINĀLS

FK “Jelgava” – “Liepājas metalurgs” 1:4 (0:2). Lukošis (62., savos vārtos) – Kalns (12.), Krjauklis (15.), Kamešs (60.), Savaļnieks (72.).

“Skonto” – FB “Gulbene” 1:0 (0:0). Fertovs (90.+2.).