Sports
Futbols

Latvijas kausā futbolā iestrādāti elementi no pirmās neatkarības laikā pasniegtās trofejas 16

Kristaps Blanks pret Mareku Zuntneru, Rīga pret Liepāju – kurš pirmo reizi pacels jauno kausu? foto: LFF

Latvijas kausa finālā futbolā šovakar tiks izcīnīta jauna trofeja, kuru veidojuši pieredzējuši meistari Anglijā iestrādājot arī vairākus elementus no pirmās neatkarības laikā pasniegtā kausa.

Izšķirošajā spēlē “Riga” savās mājās “Skonto” stadionā tiksies ar FK “Liepāja/Mogo”. Viena no tām pirmo reizi kļūs par Latvijas kausa ieguvēju.

Pavasarī, kad notika iepriekšējā kausa finālspēle, atgadījās kāzuss – pirms mača sarīkotajās bērnu stafetes sacensībās viens no dalībniekiem skrēja tik centīgi, ka nespēja apstāties, uztriecoties kausam un to salaužot. Latvijas Futbola federācijas (LFF) darbinieki uz ātru roku sastiķēja kopā, lai būtu ko pasniegt uzvarētājiem, bet bija skaidrs, ka jāsāk darbs pie jauna ceļojošā kausa izveides.

“To izstrādāja Lielbritānijā metālmeistari, kuriem ir bagātīga pieredze darbā gan ar Anglijas, gan UEFA trofejām, līdz ar to ir klasisks angļu stils. Sākumā gribējām taisīt līdzšinējā kausa kopiju, bet mums paziņoja, ka tāds maksātu 40 – 50 tūkstošus. Turklāt nesen uzzinājām, ka iepriekšējais kauss, kurš 1996. gadā tika pasūtīts Dānijā ar vienošanos, ka tas būs unikāls, patiesībā tāds nebija, jo identisks ir arī Fēru salās. Tāpēc nolēmām veidot jaunu un par daudzkārt mazākām izmaksām. Sūtījām uz Angliju bildes ar kausu, kāds tika pasniegts Latvijas pirmās neatkarības laikā, un viņi no tā izvilka vairākus elementus,” pastāstīja LFF attīstības projektu vadītājs Renārs Krīgers, piebilstot, ka kauss apstrādāts ar sudrabu.

Ar astoņiem triumfiem Latvijas kausa rekordisti ir “Skonto” futbolisti, vēl neatkarības laikā vislabāk veicies FK “Ventspils” (7) un FK “Jelgava” (4). Vecā trofeja ir restaurēta un jelgavnieki izrādījuši interesi to vismaz uz laiku novietot savā plānotajā muzejā.

Latvijas čempionātā “Riga” un “Liepāja/Mogo” cīnās ar vienādām sekmēm, šobrīd ieņemot attiecīgi otro un trešo vietu. Šosezon uzvaras dalītas uz pusēm – katrai pa diviem panākumiem, turklāt ne reizi nav spēlēts neizšķirti.

LA.lv