Latvijas kausu futbolā trešo gadu pēc kārtas iegūst “Jelgava” 0

Par Latvijas kausa futbolā ieguvējiem svētdien trešo gadu pēc kārtas un ceturto reizi vēsturē kļuva FK “Jelgava”, kas finālā Jūrmalā ar 1:0 pārspēja vietējo “Spartaku”.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43

Abas komandas sezonu iesākušas mainīgām sekmēm – “Spartaks” Latvijas čempionātā ir trešie, bet FK “Jelgava” tabulā atrodas pirmspēdējā, septītajā vietā. Šonedēļ pēc kārtējās neveiksmes atlūgumu iesniedza galvenais treneris Vitālijs Astafjevs. It kā varēja pagaidīt vismaz kausa finālu – ja uzvarētu, iegūtu papildus laiku sakārtot spēli. Jo budžets un attiecīgi arī sastāvs ir spēcīgākais, kāds klubam bijis.

Jelgavnieki jau spēles sākumā atdeva teritoriju pretiniekiem, parādot, ka spēli mēģinās uzvarēt ar aizsardzību. Tā bija ļoti cieša, jūrmalnieki dažādos veidos mēģināja atrast ceļu uz vārtiem, tomēr sekmes bija vājas. Vairāki tālsitieni lidoja garām mērķim, bet bijušā jelgavnieka Vladislava Kozlova sitienu no soda laukuma vidus aizsargam izdevās bloķēt. Ļoti pietrūka traumētā vienības uzbrukuma līdera Dmitrija Platonova.

Turpretim jelgavniekiem ik pa laikam izdevās saasināt notikumus sāncenšu soda laukumā. Puslaika vidū Gļebs Kļuškins laukuma malā apspēlēja pretinieku, sekoja piespēle Artim Lazdiņam, kurš tālāk soda laukuma vidū atrada ukraiņu leģionāru Kirilo Siļiču, kurš izklupienā bija precīzs – 1:0.

Biļete uz spēli maksāja 10 eiro – Latvijas futbola līmenim milzu cena. Taču ar ielūgumu palīdzību tribīnes bija gandrīz pilnas. Jūrmalas komandas fani sagādāja vilšanos – pat uzraksti uz krekliņiem tikai krievu valodā…

Otrā puslaika ievadā lieliska iespēja panākt neizšķirtu bija brazīlietim Felipem Dos Santošam, taču izgājienā pret vārtiem viņš pārāk ilgi domāja un beigās sita augstu debesīs. Spēle kļuva arvien emocionālāka, vairākas reizes spēlētāji laukumā saķērās.

Mača pēdējās desmit minūtēs “Spartaks” meklēja laimi centrējumos un gandrīz to arī atrada – pēc Kozlova sitiena glāba jelgavnieku vārtsargs Kaspars Ikstens, bet Sergeja Kožana sitiens no tuvas distances lidoja garām vārtiem. Kompensācijas laikā bumba ielidoja FK “Jelgava” vārtos, bet tika fiksēts pārkāpums pret Ikstenu. Kozlovs protestēja tik karsti, ka saņēma sarkano kartīti. Pēc pāris brīžiem sākās Jelgavas futbolistu gaviles.

Cīņa vairāk bija par godu – arī trofeja, protams, svarīga, taču uz likmes šoreiz nebija ceļazīme uz Eirokausiem, jo pēc “Skonto” diskvalificēšanas iespēju spēlēt uz starptautiskās skatuves ieguva FK “Jelgava”, bet sasniedzot finālu – arī “Spartaks”. Eirokausu vasara sāksies jūlijā.