Ekonomika
Bizness

Latvijas-Kazahstānas SVK informē par videi draudzīgām tehnoloģijām dzelzceļā0

Latvijas un Kazahstānas Starpvaldību komisijas sēdes laikā. Foto: F64

Latvijas un Kazahstānas Starpvaldību komisijas tikšanās ietvaros VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) viceprezidents Ainis Stūrmanis pagājušajā nedēļā iepazīstināja Kazahstānas puses kolēģus ar videi draudzīgu tehnoloģiju ieviešanu dzelzceļa nozarē.

Viens no apjomīgākajiem projektiem, ko LDz īstenos līdz 2023.gadam, būs Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācija, pirmajā posmā elektrificējot posmu no Daugavpils un Rēzeknes līdz Rīgai.

Šis projekts ir nozīmīgs ne vien ekonomiskās izaugsmes veicināšanai gan nozares, gan arī visas valsts līmenī, bet tas arī būtiski mazinās dzelzceļa nozares negatīvo ietekmi uz vidi.

A.Stūrmanis komisijas locekļus informēja arī par SIA “LDz ritošā sastāva serviss” 2015.gadā sākto dīzeļlokomotīvju 2M62UM modernizācijas projektu, kā ietvaros vidēji 40 gadu vecās maģistrālās lokomotīves tiek atjaunotas, uzlabojot to darbību un padarot tās videi draudzīgākas, mazinot izmešu apjomu un dīzeļdegvielas noplūdes iespējas.

Savukārt sadarbībā ar zinātniekiem ir izstrādāts ūdeņraža lokomotīves prototips, kas balstīts uz manevru lokomotīves ČME3M bāzes. LDz viceprezidents klātesošajiem paskaidroja, ka šis projekts patlaban vēl ir izpētes stadijā, taču jau patlaban veiktie aprēķini liecina, ka šādu lokomotīvju izmantošana ievērojami mazinās negatīvo ietekmi uz vidi, ko patlaban rada manevru darbi.

Komisijas locekļiem sēdes laikā arīdzan tika sniegta informācija par 2017.gadā noslēgto sadarbības līgumu starp SIA “LDz ritošā sastāva serviss” un uzņēmumu “Baltic 3D.eu”. Šis līgums paredz lokomotīvju palīgdetaļu izgatavošanu, izmantojot 3D drukas iekārtas. Atsevišķu nestandarta detaļu izgatavošana ar 3D drukas palīdzību ekonomēs gan finanšu līdzekļus, gan arī laiku, uzsvēra A.Strūrmanis.

Latvijas un Kazahstānas Starpvaldību komisijas sēdē 31.maijā satiksmes ministrs Uldis Augulis un Kazahstānas Republikas ārlietu ministra vietnieks Romāns Vasiļenko parakstīja starpvaldību komisijas 7.sēdes protokolu par turpmāko sadarbību ekonomikā, zinātnē un tehnikas jomā.

Sēdes laikā Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš uzsvēra, ka vislielākais sadarbības potenciāls starp abām valstīm pastāv aviācijas, tranzīta un loģistikas jomās, tostarp sniedzot loģistikas pakalpojumus gan Latvijas ostās, gan Kazahstānas SEZ Horgosā – “Austrumu vārti”.  

Latvijas transporta un loģistikas nozares dalībnieki jau ir uzsākuši gatavošanos starptautiskajai transporta izstādei “TransKazakhstan/Translogistica 2018”.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Apspriež pārrobežu sadarbību iepakojuma pārstrādē
1 diena
AD
Artis Drēziņš
Ekonomika
LA.LV testē motociklus: Ar “Royal Enfield Continental GT 650” aizbraukt uz Liepāju padzert kafiju
1 diena
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Piecelties! Ekonomiskā tiesa nāk!”
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Tveici pēcpusdienā pārtrauks lietus un negaisa mākoņi
25 minūtes
Raivis Šveicars
Ekonomika
“Izskatās pēc politiskā teātra un spekulācijām.” Eksperti par OIK parlamentārās izmeklēšanas komisiju
39 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Nemiro: nevis algu pacelt, bet gan neapliekamo minimumu
10 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
1969. gada 21. jūlijā: pirmais cilvēks sper soli uz Mēness
24 minūtes
LE
LETA
Laukos
Kūdras ieguves uzņēmums “Unguri” pērn kāpināja apgrozījumu par 1,8%
15 minūtes