×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
11. februāris, 2014
Drukāt

Latvijas keramikas meistaru un jauno talantu darbu parāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sagaidot Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas (RDMV) Keramikas nodaļas 80. pastāvēšanas gadu Keramikas nodaļa sadarbībā ar Dizaina informācijas centru, Rīgas Porcelāna muzeju, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju organizē jubilejas izstādi, portālu LA.lv informēja Dizaina informācijas centra izstāžu kuratore Daina Vītoliņa.

Keramikas nodaļā vienmēr ir mācījušies un arī mācās talantīgi, aizrautīgi jauni cilvēki, kuri veiksmīgi īsteno savas radošās ieceres. Izstāde liecina, ka RDMV Keramikas nodaļai ir sena un tradīcijām bagāta vēsture, interesanta, piepildīta šodiena un ambiciozi plāni nākotnē. Šo gadu laikā to absolvējuši ap 500 jauno keramiķu. Nodaļas absolventu sarakstā ir tādi keramikas pasaulē zināmi vārdi kā Juta Rindina, Inese Brants, Valda Podkalne, Imants Klīdzējs, Ilze Emse-Grīnberga, Skuja Braden u.c.. Jaunie un talantīgie – Elīna Titāne, Gundega Hagendorfa, Diāna Boitmane. Arī tie, kuri šodien dzīvo ārpus Latvijas – Dina Mīliga, Laura Sarkane, kopā – vairāk nekā 35 dažādu paaudžu autori.

Izstādes dalībnieki ir personības, mākslinieki ar savu individuālo, atšķirīgo rokrakstu un pasaules uztveri, bet visus vieno mīlestība pret keramiku, savu profesiju un skolu.

Izstādi atklās 13. februārī pulksten četros vakarā RDMV izstāžu zālē. Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+