Latvijas klubi mainīgām sekmēm sāk BBL izslēgšanas spēles 0

Latvijas čempionvienība “Ventspils” otrdien tika pie graujošas uzvaras Baltijas Basketbola līgas (BBL) izslēgšanas turnīra pirmajā astotdaļfināla spēlē, savā laukumā ar rezultātu 105:75 (28:11, 29:19, 25:24, 23:21) pārspējot Igaunijas komandu Raplas “Tyco”, bet citā mačā panākumu svinēja arī “Barons”/LDz vienība.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Vadībā ventspilnieki neatradās vien pie rezultāta 0:0 un 2:2, bet pirmajā ceturtdaļā komanda veica 15:0 izrāvienu un tika pie 17 punktu pārsvara. Arī otrajā ceturtdaļā laukumā dominēja “Ventspils” vienība, kas tai deva 27 punktu handikapu. Spēles otrajā pusē mājiniekiem izdevās pārsvaru nosargāt, kamēr viesi intrigu tā arī vairs neatjaunoja.

Vismaz desmit punktus guva septiņi dažādi “Ventspils” komandas spēlētāji, bet rezultatīvākie ar attiecīgi 20 un 14 punktiem bija Akselis Vairogs un amerikānis Trojs Bārnīss. Tikmēr “Tyco” vienībā ar 17 punktiem atzīmējās horvāts Domagojs Bubalo.

“Ventspils” klubs regulārajā turnīrā nepiedalījās, jo sacentās Eiropas kausa izcīņā. Tikmēr “Tyco” C apakšgrupā ar trim panākumiem astoņās spēlēs bija ceturtā.

Šīs sezonas pirmajā daļā “Ventspils” komanda “Tyco” vienībai bija izīrējusi Kristeru Zeidaku, kurš ātri vien kļuva par Igaunijas kluba līderi. Tiesa, pēcāk viņš tika pieķerts anabolisko steroīdu lietošanā un par to saņēma divu gadu diskvalifikāciju.

Tikmēr cita Latvijas komanda “Barons”/LDz otrdien savā laukumā ar rezultātu 82:58 (22:12, 16:10, 23:13, 21:23) uzvarēja Lietuvas klubu Utenas “Juventus”.

Arī šajā mačā mājinieki pamatus uzvarai ielika pirmajā puslaikā, kuru noslēdza ar 16 punktu handikapu. Trešās ceturtdaļas gaitā “Barons”/LDz pārsvars pieauga vēl par desmit punktiem, bet cīņas izskaņā Latvijas pārstāvjiem izdevās iegūto nosargāt.

Attiecīgi 23, 18 un 17 punktus uzvarētāju labā iekrāja ukrainis Dmitro Gļebovs, Kaspars Kambala, kura kontā arī 12 atlēkušās bumbas, un vēl viens ukrainis Pavlo Burenko. Tikmēr viesu sastāvā pie 13 punktiem tika Vaids Čepukaitis.

Kā zināms, pirms šīs spēles “Barons”/LDz pēc abpusējas vienošanās pārtrauca sadarbību ar pieredzējušo uzbrucēju Gati Jahoviču.

Regulārajā turnīrā “Barons”/LDz A apakšgrupā ar četrām uzvarām bija ceturtais, kamēr “Juventus” ar septiņiem panākumiem astoņās cīņās triumfēja C apakšgrupā.

Kā ziņots, pārliecinošu zaudējumu otrdien piedzīvoja Latvijas komanda “Valmiera”, kas izbraukumā ar rezultātu 73:107 (15:27, 13:29, 24:24, 21:27) atzina Somijas kluba Tamperes “Pyrinto” pārākumu.

Mājinieki vadībā atradās kopš paša spēles sākuma, jau pirmajā ceturtdaļā tiekot pie 14 punktu pārsvara. Arī otrajā ceturtdaļā laukuma saimnieku pārsvars bija pārliecinošs, kas ļāva komandai atpūtā doties ar 28 punktu handikapu. Trešās ceturtdaļas gaitā “Valmierai” neizdevās deficītu samazināt, un tāpat arī noslēdzošajās desmit minūtēs cīņas gaita nemainījās, “Pyrinto” vienībai savas pozīcijas vienīgi nostiprinot.

“Valmieras” labā attiecīgi 17 un 13 punktus guva Mārcis Vītols un amerikānis Džastins Hērts, bet 22 punktus uzvarētāju labā guva amerikānis Vils Herriss.

Iepriekš regulārajā čempionātā “Valmiera” ar desmit uzvarām triumfēja B apakšgrupā, kamēr “Pyrinto” basketbolisti A apakšgrupā izcīnīja piecus panākumus desmit mačos un ieņēma trešo vietu.

Šīm komandām to pastāvēšanas vēsturē iepriekš ceļi bija krustojušies divas reizes, “Valmierai” abās cīņās piedzīvojot zaudējumus.

Citā spēlē otrdien pārliecinošu zaudējumu piedzīvoja arī Sanda Silava pārstāvētā Igaunijas komanda “Parnu”, kas izbraukumā ar 71:108 (14:24, 28:23, 20:27, 9:34) piekāpās turnīra čempioniem “Šiauliai” no Lietuvas.

Silavs laukumā pavadīja 32 ar pusi minūtes, gūstot 14 punktus un kļūstot par savas komandas dalītu rezultatīvāko spēlētāju. Viņa kontā arī piecas atlēkušās bumbas un izprovocētas piezīmes, kā arī četras kļūdas un divas atlēkušās bumbas.

Vēl vienā otrdienas mačā Igaunijas komanda Rakveres “Tarvas”, ko pārstāv latvietis Juris Umbraško, savā laukumā ar rezultātu 87:94 (24:30, 20:15, 24:26, 19:23) zaudēja Lietuvas klubam Pasvāles “Pieno žvaigzdes”.

Umbraško laukumā pavadīja 35 ar pusi minūtes, kuru laikā tika pie 23 punktiem, kļūstot par mača rezultatīvāko spēlētāju, un piecām atlēkušajām bumbām.

Trešdien izslēgšanas spēles sāks arī pagājušās sezonas Latvijas trešais spēcīgākais klubs “Jēkabpils” un “Liepāja”/”Triobet”, abām komandām tiekoties savā starpā.

Atbildes spēles norisināsies nākamnedēļ, bet uzvarētājs izslēgšanas spēlēs, ieskaitot finālu, tiks noteikts divu spēļu summā.

Sacensībās šosezon piedalījās 22 klubi no piecām valstīm, tomēr šī gada sākumā finansiālu iemeslu dēļ dalību atsauca Krievijas vienība Maskavas “Dinamo”. Šīs komandas rezultātus BBL vadība nolēma anulēt.

Turnīrā šosezon nepiedalās ne tikai Lietuvas slavenākie klubi Viļņas “Lietuvos rytas” un Kauņas “Žalgiris”, bet arī Klaipēdas “Neptunas” komanda, kas debitēja ULEB Eirolīgā, un Latvijas vicečempione “VEF Rīga”.

Pirms sezonas Liepājā risinājās “Olybet” BBL kausa izcīņas turnīrs, kurā “Liepāja”/”Triobet” kļuva par otro šajās sacensībās uzvarējušo Latvijas klubu.

Iepriekšējā BBL sezonā “Šiauliai” finālā pieveica citu Lietuvas komandu Prienu “TonyBet”, bet no Latvijas komandām vistālāk tika 2013.gada čempione “Ventspils”, kas apstājās ceturtdaļfinālā.