Latvijas klubi nesekmīgi uzsāk BBL izslēgšanas spēles 0

Latvijas komandas “Barons”/LDz un “Jēkabpils” otrdien piedzīvoja pārliecinošus zaudējumus “Triobet” Baltijas Basketbola līgas (BBL) astotdaļfināla pirmajās spēlēs.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124

Vispirms “Barons”/LDz izbraukuma duelī ar 84:110 (21:32, 26:26, 13:32, 24:20) piekāpās Lietuvas klubam Pasvāles “Pieno žvaigždes”.

Latvijas komandas rindās 23 punktus guva Artūrs Ausējs, bet 18 punktus pievienoja Kristaps Gludītis. Tikmēr “Pieno žvaigždes” labā 24 punktus guva un deviņas atlēkušās bumbas izcīnīja Zigimants Skučs, bet 16 punktus pievienoja Osvalds Olisevičs.

Otrās ceturtdaļas sākumā mājiniekiem bija vēl tikai sešu punktu pārsvars (38:32), taču turpinājumā tas krietni pieauga, trešās ceturtdaļas izskaņā esot jau 34 punktu starpībai (89:55). Lai arī noslēdzošajā ceturksnī “Barons”/LDz mazliet samazināja rezultāta starpību, spēles gaitu viņiem mainīt neizdevās.

BBL regulārajā čempionātā “Barons”/LDz guva četras uzvaras 12 spēlēs, savukārt “Pieno žvaigždes” turnīrā iesaistījusies tikai no izslēgšanas spēlēm, jo pirms tam piedalījās FIBA Eiropas kausā, kur sasniedza otro kārtu, taču izslēgšanas spēlēm nekvalificējās.

Tikmēr cita Latvijas vienība “Jēkabpils” otrdien astotdaļfināla pirmajā spēlē viesos ar 65:79 (19:18, 4:20, 24:16, 18:25) zaudēja Igaunijas klubam Raplas “Avis”.

Rezultatīvākais jēkabpiliešu rindās ar 20 punktiem bija komandas kapteinis Rinalds Sirsniņš, bet 16 punktus pievienoja amerikānis Tailers Larsons. Savukārt mājiniekiem ar 25 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām izcēlās amerikānis Devins Brukss, bet desmit punktus guva un 11 bumbas zem groziem izcīnīja Nīderlandes basketbolists Tomass van der Marss.

Pirmajā ceturtdaļā neliels pārsvars bija “Jēkabpils” basketbolistiem, kuri ceturksni noslēdza vadībā (19:18). Taču, kā pati vienība “Twitter.com” portālā atzina, “katastrofāli neveiksmīgas” otrās ceturtdaļas dēļ “Jēkabpils” nonāca iedzinējos ar 15 punktu starpību (23:38). Otrajā puslaikā Latvijas komanda nedaudz samazināja rezultāta starpību, trešās ceturtdaļas izskaņā panākot pat -7 (47:54), tomēr tuvāk pietuvoties “Avis” vienībai nespēja, mača izskaņā ciešot pārliecinošu zaudējumu.

Regulārajā čempionātā “Jēkabpils” izcīnīja septiņas uzvaras 12 mačos, tikpat panākumus guva arī “Avis”, kas spēlēja otrā apakšgrupā. “Jēkabpils” komandai pagājušajā nedēļā pārtrūka septiņu uzvaru sērija “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārajā čempionātā, zaudējot “Valka”/”Valga” vienībai ar 87:97

BBL izslēgšanas spēles sākās otrdien, kad Igaunijas komanda TU/”Rock” savā laukumā ar 105:77 pārspēja Kazahstānas vienību Astanas “Baris”, kuras treneru korpusā strādā Latvijas speciālists Edmunds Valeiko.

Trešdien astotdaļfināla pirmās spēles aizvadīs pārējie Latvijas klubi. “Valmiera”/ORDO izbraukumā tiksies ar Igaunijas komandu TLU/”Kalev”, “Liepāja”/”Triobet” viesos mērosies spēkiem ar Igaunijas komandu Rakveres “Tarvas”, bet “Jūrmala”/”Fēnikss” mājās uzņems Lietuvas komandu Panevēžas “Lietkabelis”.

Astotdaļfināla pirmās spēles notiks līdz 11.februārim, bet atbildes mači – no 23. līdz 25.februārim. Uzvarētāji divu spēļu summā iekļūs ceturtdaļfinālā.