Latvijas klubi uz izkrišanas robežas Baltijā 0

Latvijas komanda “Barons kvartāls” trešdien Baltijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē Kuresārē, Sāremā salā, ar rezultātu 81:100 (26:21, 18:25, 20:33, 17:21) piekāpās Igaunijas čempionei Tallinas “Kalev”/”Cramo”
Tikmēr “Liepāja”/”Triobet” savu skatītāju priekšā ar 80:89 (19:22, 19:16, 25:27, 17:24) piekāpās Lietuvas klubam Pasvāles “Pieno žvaigždes”.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija

Igaunijā notikušajā mačā rīdziniekiem rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Dāvis Geks, 16 punkti Kristapam Medisam, 15 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Denisam Krestiņinam, bet ar 11 punktiem un deviņām bumbām zem groziem atzīmējās Dāvis Rozītis.
Tikmēr pretiniekiem ar 47 punktiem izcēlās baltkrievs Vitālijs Ļutičs. Viņš labojis BBL rezultativitātes rekordu – šajā mačā iemeta deviņus no 11 divpunktu metieniem, četrus no sešiem tālmetieniem un 17 no 20 soda metieniem. Tāpat baltkrievs atzīmējās ar astoņām atlēkušajām bumbām un 16 izprovocētiem noteikumu pārkāpumiem.

Mača pirmajā ceturksnī neliels pārsvars piederēja rīdziniekiem, kuri ceturtdaļu uzvarēja ar 26:21. Otrajā ceturtdaļā pēc izrāviena 14:2 “Kalev”/”Cramo” ieguva septiņu punktu handikapu, taču minūti pirms puslaika beigām Dāvis Geks ar “trejaci” panāca neizšķirtu 44:44.
“Barons kvartāls” puslaiku zaudēja ar 44:46, bet trešā ceturkšņa sākumā Latvijas komanda izvirzījās vadībā ar 50:49. Tiesa, pēc tam tika ielaisti astoņi punkti pēc kārtas, bet pēc trešās ceturtdaļas viesi zaudēja ar jau mīnus 15 punktiem (64:79). Ceturtajā ceturksnī “Barons kvartāls” nespēja atspēlēt iekrāto deficītu un cieta zaudējumu.

Atbildes spēle notiks nākamajā ceturtdienā “Barons kvartāls” laukumā. BBL izslēgšanas turnīrā visās kārtās uzvarētāji tiks noskaidroti divu spēļu summā.

Tikmēr Liepājā notikušajā mačā mājiniekiem ar 25 punktiem rezultatīvākais bija Artūrs Ausējs, 23 punktus iemeta Artjoms Butjankovs, bet 19 punkti Malkomam Grifinam.
Viesiem uzvaru ar 28 punktiem kaldināja Egīdijs Dimša.

Mača pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā, tomēr trešajā ceturtdaļā pēc desmit bezatbildes punktiem “Pieno žvaigždes” panāca 61:51. Ceturtdaļas beigās laukuma saimnieki samazināja deficītu līdz diviem punktiem (63:65) un ceturtā ceturkšņa trešajā minūtē panāca neizšķirtu 69:69. Tam sekoja viesu izrāviens 7:0, bet minūti pirms spēles beigām Liepājas basketbolisti bija pietuvojušies līdz četriem punktiem (80:84). Tiesa, pēdējā minūtē viesi pievienoja vēl piecus punktus, tādējādi mājinieki cieta zaudējumu ar 80:89.
Atbildes spēle šajā duelī notiks pēc nedēļas “Pieno žvaigždes” laukumā.