“Hajduk” fani Rīgā. Foto: LETA

Latvijas klubiem Eirokausu sezona galā, horvātu fani sarīko nekārtības Rīgā 0

Latvijas futbola klubi “Liepājas metalurgs” un “Skonto” ceturtdien nespēja sasniegt UEFA Eiropas līgas turnīra trešo kvalifikācijas kārtu.

Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15

“Liepājas metalurga” futbolisti kvalifikācijas turnīra otrās kārtas atbildes mačā ar rezultātu 1:5 (1:2) izbraukumā pārliecinoši zaudēja Polijas komandai Varšavas “Legia”. Pirmais mačs pirms nedēļas Liepājā noslēdzās neizšķirti 2:2, līdz ar to divu spēļu summā “Liepājas metalurgs” kapitulēja ar rezultātu 3:7.

Tikmēr “Skonto” komanda otrās kvalifikācijas kārtas atbildes mačā savā laukumā ar 1:0 (0:0) uzvarēja Horvātijas klubu Splitas “Hajduk”. Tomēr, tā kā abu komandu pirmajā spēlē izbraukumā “Skonto” piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 0:2, divu spēļu summā tā cieta neveiksmi ar 1:2.

“Liepājas metalurga” un “Legia” atbildes cīņā rezultātu jau ceturtajā minūtē atklāja mājinieku komandas uzbrucējs Mareks Saganovskis, kurš 39.minūtē bija precīzs otro reizi un dubultoja laukuma saimnieku pārsvaru. Pirmā puslaika kompensācijas laikā Vladimirs Kamešs liepājniekiem vienus vārtus atguva, tomēr 57.minūtē divu vārtu pārsvaru mājiniekiem atjaunoja Janušs Gols. Spēles 54.minūtē Genādijs Soloņicins izpelnījās sarkano kartīti, atstājot “Liepājas metalurga” komandu mazākumā, bet septiņas minūtes vēlāk Mihals Žiro guva jau ceturtos vārtus mājinieku labā. Mača 79.minūtē Saganovskis guva savus trešos vārtus un noformēja “hat-trick”, pieliekot punktu Latvijas kluba sagrāvei. “Legia” komandai šajā spēlē bija ļoti nospiedošs pārsvars, par ko liecina sitienu skaits vārtu taisnstūrī – 14:1. Kopumā laukuma saimnieki izdarīja 24 sitienus vārtu virzienā.

Savukārt “Skonto” un “Hajduk” atbildes spēle ritēja līdzīgā cīņā, taču ar nelielu viesu pārsvaru. Abas komandas izdarīja līdzīgu sitienu skaitu vārtu taisnstūrī, tomēr neviens uzbrukums nenoslēdzās ar vārtu guvumu. Kad jau šķita, ka spēle noslēgsies ar bezvārtu neizšķirtu, mača kompensācijas laika trešajā minūtē ar precīzu sitienu izcēlās Alans Siņeļņikovs, taču ar to nebija pietiekoši, lai “Skonto” būtu pārāka divu spēļu summā.

Kvalifikācijas trešajā kārtā “Legia” spēkosies ar Austrijas vienību “Ried”, kas divu spēļu summā cīnījās neizšķirti 1:1 ar Baltkrievijas klubu Soļigorskas “Šahtjor”. Pateicoties izbraukumā vairāk gūtajiem vārtiem, trešajā kārtā iekļuva “Ried” futbolisti. Savukārt “Hajduk” vienība trešajā kārtā samēros spēkus ar slaveno un tituliem bagāto Itālijas komandu Milānas “Inter”.

“Hajduk” fani sarīkojuši nekārtības Rīgā; astoņi aizturēti

Pirms šodien Rīgā notiekošās Latvijas futbola kluba “Skonto” un Horvātijas futbola komandas Splitas “Hajduk” spēles vairāki viesu komandas līdzjutēji sarīkojuši nekārtības gan Rīgas centrā, gan pie “Skonto” stadiona. Sadursmēs ar faniem kāds Rīgas Pašvaldības policijas darbinieks guvis miesas bojājumus un par notikušo sākts kriminālprocess.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāvis Toms Sadovskis, ceturtdienas vakarā līdz spēles beigām aizturēti astoņi futbola fani.

Pirms spēles Alberta ielā izcēlies konflikts starp “Hajduk” līdzjutējiem un likumsargiem, kura laikā pašvaldības policists guvis miesas bojājumus. Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231.panta otrās daļas, proti, par huligānismu, miesas bojājumu nodarīšanu un pretošanos varas pārstāvim. Par šādu nodarījumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz septiņiem gadiem, paredz likums.

Nekārtības notikušas arī pirms spēles sākuma, kad sācies konflikts starp līdzjutējiem un stadiona apsardzi. Horvātijas kluba fani mēģinājuši vardarbīgi iekļūt skatītāju sektorā, kurš tiem nebija paredzēts, tādēļ bijusi nepieciešama policijas pārstāvju iejaukšanās, kuri līdzjutējus novadīja uz pareizo sektoru. Kā norādīja Sadovskis, daļa līdzjutēju aizturēti. Par nekārtību izraisīšanu galvenokārt sākti administratīvie procesi.

Sadovskis darīja zināmu, ka futbola spēles laikā stadionā ievērojamas nekārtības nav notikušas. Šonakt policija turpināšot pastiprināti uzraudzīt Horvātijas futbola kluba fanus, kuri došoties gan uz izklaides vietām, gan viesnīcām. Uz spēli bija ieradušies vairāk nekā 100 “Hajduk” fani, kuri atradās atsevišķā, ar žogu norobežotā skatītāju sektorā. Viesu komandas līdzjutēji uzvedās skaļāk nekā “Skonto” kluba fani, bet īpašas nekārtības stadiona iekšpusē nerīkoja. Jau pāris stundas pirms spēles sākuma Horvātijas kluba līdzjutēji izcēlās ar skaļu uzvedību Vecrīgā, kur tos pamatīgi uzraudzīja policija.