Latvijas klubiem zaudējumi Eiropas kausā 0

Latvijas čempionvienība basketbolā “Ventspils”, uzsākot Eiropas kausa izcīņas pirmā posma otro spēļu apli, izbraukumā trešdien ar rezultātu 69:87 (18:17, 23:29, 18:24, 10:17) zaudēja Podgoricas “Budučnost Voli” basketbolistiem no Melnkalnes.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 65

Latvijas klubam tas bija ceturtais zaudējums sešās turnīra spēlēs, turklāt “Budučnost Voli” komanda panākusi pār ventspilniekiem pārsvaru savstarpējo maču summā, kas var būt izšķirošs faktors turnīra noslēgumā.

Akselis Vairogs ventspilnieku labā guva 16 punktus, 14 punktus iekrāja Māris Gulbis, bet Artis Ate tika pie 12 punktiem. Tikmēr mājinieku labā 15 punktus guva amerikānis Omārs Kuks, kurš iekrāja arī 16 rezultatīvas piespēles un šajā rādītājā uzstādīja jaunu sacensību rekordu.

Spēles ievadā “Ventspils” komandai padevās izrāviens ar 10:0, kas tai deva astoņu punktu pārsvaru. Laukuma saimnieki vēlāk uz to atbildēja ar septiņiem pēc kārtas gūtiem punktiem, tomēr pirmo ceturtdaļu vadībā ar 18:17 noslēdza ventspilnieki.

Otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs vadību pārņēma laukuma saimnieki, bet turpinājumā viesi trīs reizes atjaunoja neizšķirtu, reizi atgriežoties vadībā ar viena punkta pārsvaru. “Budučnost Voli” basketbolisti ceturtdaļas otrajā pusē izveidoja septiņu punktu pārsvaru, bet pirmo puslaiku “Ventspilij” izdevās noslēgt, esot iedzinējos ar 41:46.

Komandas trešajā ceturtdaļā spēkojās ļoti līdzvērtīgi, tomēr “Budučnost Voli” vadību bez pārtraukumiem nosargāja. Ceturtdaļas beigas laukuma saimnieki gan aizvadīja ļoti veiksmīgi, gūstot 11 punktus pēc kārtas un panākot 70:56 sev par labu.

Noslēdzošās ceturtdaļas ievadā “Ventspils” pietuvojās līdz astoņu punktu atstatumam, bet mazrezultatīvā cīņas turpinājumā mājinieki savu pārsvaru droši sargāja. Četras minūtes pirms mača beigām tas bija desmit punktu izteiksmē, bet nākamo divu minūšu laikā pieauga par četriem punktiem. Atlikušajā laikā viesi par uzvaru vairs necīnījās.

Iepriekšējā nedēļā “Ventspils” cieta negaidītu neveiksmi “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) mačā, kad ar 76:81 piekāpās “Liepāja”/”Triobet” vienībai.

Sezonas ievadā ventspilnieki, uzņemot “Budočnost”, veiksmīgi nosvinēja atgriešanos ULEB rīkotājos turnīros, tiekot pie uzvaras. Mača laikā “Ventspils” bija arī 20 punktu pārsvars, tomēr pēdējā ceturtdaļā viesi pietuvojās līdz -4, taču vadību pārņemt nespēja, un mājinieki svinēja uzvaru 82:75.

Kopš tikšanās Ventspilī abas komandas tikušas pie vienas uzvaras, turklāt apspēlējot vienu un to pašu klubu – Latvijas čempioni poļu Zelona Guras “Stelmet” viesos pieveica ar 79:69, bet Melnkalnes čempioni bija pārāki ar 90:76.

Citās šīs grupas spēlēs šodien Krievijas klubs Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ” savā laukumā ar 78:68 uzvarēja “Stelmet”, bet Grieķijas komanda Saloniku PAOK savu skatītāju priekšā ar 74:79 piekāpās Karšijakas “Pinar” klubam no Turcijas.

Pirmajā aplī ventspilnieki pēc panākuma pār “Budučnost Voli” ar 60:72 izbraukumā zaudēja “Lokomotiv-Kubaņ”, kā arī savā laukumā ar 72:81 zaudēja “Pinar” un ar 63:66 piekāpās PAOK. Tomēr noslēdzošajā cīņā tika uzveikta “Stelmet” vienība.

Pašlaik F grupā “Lokomotiv-Kubaņ” ir līderi ar sešām uzvarām sešās spēlēs, ar četriem panākumiem seko PAOK un “Pinar” vienības, “Budučnost Voli” un “Ventspils” komandām ir pa divām uzvarām, bet “Stelmet” vienība cīnās bez uzvarām.

Savukārt, “VEF Rīga” savā laukumā ar rezultātu 79:86 (14:23, 22:31, 18:12, 25:20) zaudēja sev ļoti labi pazīstamajai Krievijas komandai Maskavas apgabala “Himki”, ko vada tās bijušais galvenais treneris Rims Kurtinaitis.

Šajā turnīrā rīdzinieki piedzīvojuši jau četrus zaudējumus pēc kārtas, līdzšinējos sešos mačos iekrājot vienu panākumu.

“VEF Rīga” komandas labā pa 17 punktiem guva Ingus Jakovičs un Ronalds Zaķis, bet 15 punktus iekrāja amerikānis Džeralds Robinsons. Tikmēr viesu labā 21 punktu guva amerikānis Tairīss Raiss, bet par punktu mazāk iekrāja soms Peteri Koponens.

Spēles ievadā rīdzinieki izvirzījās vadībā ar 5:3, bet pēc četrām nospēlētām minūtēm rezultāts bija neizšķirts 9:9. Nākamo piecu minūšu laikā mājinieki palika bez gūtiem punktiem, nonākot iedzinējos ar 9:20, bet līdz pirmās ceturtdaļas beigām deficītu samazinot par diviem punktiem.

Otrās ceturtdaļas sākumā “VEF Rīga” ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem panāca rezultātu 19:25. Arī vēlāk mājinieki vairākas reizes pietuvojās līdz sešu punktu atstatumam, tomēr nekādi netika galā ar Tairīsu Raisu, tādējādi nespējot pietuvoties vēl vairāk. “Himki” komanda tādējādi pakāpeniski izveidoja 18 punktu pārsvaru, bet rīdzinieki vairs netika tuvāk par 11 punktu atstatumu. Puslaika beigās “atvērās” arī Peteri Koponens, kas ļāva viesiem puslaiku noslēgt ar rezultātu 54:36 sev par labu.

Trešajā ceturtdaļā “Himki” komanda pārliecinoši kontrolēja laukumā notiekošo, divreiz panākot 20 punktu handikapu, tomēr pēdējās trīs tās minūtēs “VEF Rīga” veica 10:0 izrāvienu un viesu pārsvaru samazināja uz pusi.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā “Himki” atgriezās vadībā ar 17 punktiem, bet pēc ļoti veiksmīga spēles nogriežņa mājinieki ceturtdaļas vidū panāca cerīgo 70:77. Viesi spēja atgūties un savas pozīcijas atkal nostiprināt, bet septiņu punktu deficītu “VEF Rīga” atjaunoja vien pēdējā minūtē. Pie astoņu punktu deficīta rīdziniekiem 46 sekundes pirms mača beigām bija tiesības uz uzbrukumu, tomēr nelielās cerības atspēlēties netika realizētas dzīvē.

Abas komandas tikās jau trešo reizi šosezon – oktobrī divreiz vienā nedēļā tās tikās Himkos, kad sākotnēji Eiropas kausa ietvaros mājinieki sagrāva pretiniekus ar 94:65, bet pāris dienu vēlāk VTB Vienotās basketbola līgas turnīrā sīvākā cīņā bija labāki ar 96:87.

Šonedēļ “VEF Rīga” tiekas ar trim no šī brīža spēcīgākajiem Krievijas klubiem – pirmdien VTB Vienotās līgas mačā ar 72:87 tika zaudēts Maskavas CSKA komandai, bet svētdien rīdzinieki izbraukumā sacentīsies ar ULEB Eirolīgas vienību Kazaņas “Unics”.

Trešdienas mačā “VEF Rīga” sastāvā atgriezās iepriekš savainotais Jakovičs.

Citos D apakšgrupas sestās kārtas mačos trešdien Krievijas vienība Sanktpēterburgas “Zeņit” savā laukumā ar 81:61 uzvarēja Ungārijas klubu Solnokas “Olaj KK”, bet Ļubļanas “Union Olimpija” no Slovēnijas spēkosies ar Stambulas “Bešiktaš Integral Forex” no Turcijas.

Turnīra pirmajā aplī rīdzinieki ar 65:94 izbraukumā piedzīvoja sagrāvi pret “Himki” komandu, vēlāk savā laukumā ar 71:61 apspēlēja “Olaj KK”, bet tad sekoja trīs zaudējumi pēc kārtas – 70:84 izbraukumā pret “Zeņit” spēlētājiem, 71:88 pret “Bešiktaš” un 74:83 savā laukumā pret “Union Olimpija”.

D apakšgrupā “Union Olimpija”, “Bešiktaš” un “Himki” kontā ir pa četrām uzvarām, pie trim panākumiem tikusi “Zeņit”, bet Latvijas un Ungārijas vienībām ir pa uzvarai.