×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. augusts, 2014
Drukāt

Latvijas komanda Starptautiskajās pirmās palīdzības sacensībās iegūst 3. vietu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas komanda Itālijā, Adrias pilsētā notiekošajās Starptautiskajās Pirmās Palīdzības sacensībās “Contest 2014” ieguvusi 3. vietu, informē Latvijas Samariešu apvienības Pirmās palīdzības pasniedzēja Nadežda Dmitrijeva.

Startējot kopā ar komandām no Itālijas, Vācijas, Austrijas, Francijas, Lietuvas, Polijas, Ungārijas, divi jaunieši no Jelgavas savās vecuma grupās ieguva 1. vietu, bet kopvērtējumā Latvijas komanda izcīnīja 3. vietu, klāsta Dmitrijeva.

Individuālajā vērtējumā 1. vietu A grupā jauniešiem vecumā no 12-15 gadiem ieguva Matīss Ozols no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas. Savukārt B grupā jauniešiem vecumā no 16 gadiem pēc individuālā vērtējuma 1. vieta – Evai Mediņai no Jelgavas valsts ģimnāzijas.

Laikā no 7. līdz 10. augustam astoņi jaunieši no Latvijas, kuri uzvarēja Latvijas Pirmās palīdzības sacensībās, devās pārstāvēt mūsu valsti Starptautiskajās Pirmās palīdzības sacensībās “Contest 2014”.

Uz Itāliju devās Matīss Ozols un Mārtiņš Robežnieks no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas un Laura Rakova no Rēzeknes 1. vidusskolas, kuri startēja sacensībās A grupā jauniešiem vecumā no 12-15 gadiem. Savukārt B grupā jauniešiem vecumā no 16 gadiem sacensībās piedalījās Jelgavas valsts ģimnāzijas skolnieki Eva Mediņa, Ērika Časnauska un Reinis Pilka, kā arī divas skolnieces no Rēzeknes 1. vidusskolas – Agate Gailāne un Gunta Gaidule.

Pirms došanās uz Itāliju jauniešiem gandrīz divus mēnešus notika treniņi un mācības, lai vēl labāk sagatavotos starptautiskajām sacensībām. Mācības notika pirmās palīdzības pasniedzēju vadībā, gan Rīgā, gan arī Jelgavā un Rēzeknē. Latvijas komandu sacensībām sagatavoja sporta ārste un pirmās palīdzības pasniedzēja Jelgavā Anda Zvīgule un pirmās palīdzības pasniedzējs Rēzeknē – Jāzeps Korsaks.

Starptautiskās sacensības Pirmās palīdzības sniegšanā “Contest” notiek reizi divos gados kādā no Eiropas valstīm, kur sacensības rīko šīs valsts Samariešu organizācija. 2010.gadā sacensības notika Austrijā, 2012.gadā – Latvijā, bet šogad tās organizētas Itālijā.

Sacensības sastāv no divām daļām – teorētiskā testa un pilsētas spēles, kur jāspēj orientēties dažādās praktiskās situācijās un jāzina, kā sniegt pirmo palīdzību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+