×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
6. marts, 2016
Drukāt

“Latvijas Koncertiem” pērn gandrīz divas reizes lielāka auditorija nekā plānots (1)

Foto: Kaupo KikkasFoto: Kaupo Kikkas

Pēc auglīgas sadarbības koncertā Lielajā ģildē 18. martā atkal sastapsies "Sinfonietta Rīga" un Tallinas kamerorķestris.

Valsts SIA “Latvijas koncerti” pagājušajā gadā ar savu darbību pārsnieguši plānotos rezultatīvos rādītājus, kas no Kultūras ministrijas viedokļa vērtējams pozitīvi, aģentūrai LETA pastāstīja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.

Kopējais plānotais koncertu skaits 2015. gadā “Latvijas koncertiem” bija 206, bet faktiski notika 305, savukārt plānots bija sniegt 60 koncertus reģionos, bet rezultātā aizvadītajā gadā reģionos norisinājās 106 koncerti. “Latvijas koncerti” bija plānojuši pulcēt 76 000 apmeklētāju, bet faktiski aizvadītajā gadā “Latvijas koncertu” rīkotos pasākumus apmeklēja 141 436 apmeklētāji.

Starp Kultūras ministriju un “Latvijas koncertiem” noslēgtais līgums par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu deleģēšanu kultūras jomā paredz, ka “Latvijas koncerti” visā Latvijā nodrošina koncertu organizēšanu, nodrošina kamerorķestra “Sinfonietta Rīga”, Latvijas Radio kora un Latvijas Radio bigbenda darbību. Tāpat koncertorganizācijai jānodrošina profesionāli mūzikas festivāli, latviešu komponistu darbu iekļaušana koncertprogrammās, ārvalstu mākslinieku un kolektīvu koncertu rīkošana Latvijā, kā arī bērnu un jauniešu kultūrizglītojošo projektu izstrāde un realizēšana.

Turklāt koncertorganizācijai jāīsteno izglītojošas un sociālas programmas sabiedrības izglītošanai un integrācijas procesu veicināšanai, jāpopularizē Latvijas mūzikas mākslas sasniegums ārvalstīs, jānodrošina “Lielās mūzikas balvas” ceremonijas un žūrijas darbs.

Vizule skaidroja, ka abpusēji noslēgtajā līgumā “Latvijas koncerti” apņemas sasniegt katru gadu konkrētus rezultatīvos rādītājus un katru gadu Kultūras ministrija izvērtē koncertorganizācijas darbību saskaņā ar iesniegto gada pārskatu. Līdz šim “Latvijas koncerti” ir izpildījuši visas līgumsaistības un nereti pat pārsnieguši plānotos rezultatīvos rādītājus.

Laikraksts “Diena” šonedēļ vēstīja, ka Vācijas mūzikas aģentūra “Rosenthal Musikmanagement” sašutusi par “Latvijas koncertu” attieksmi, atceļot dāņu kvinteta “Carion” koncertu. Pēc vairāku mēnešu saskaņošanas koncertorganizācija rakstiski esot apstiprinājusi “Carion” koncerta norisi, apstiprinot vietu, laiku, programmu un arī līguma summu, kā arī ziņojusi, ka projekta vadītājs sūtīs līgumu, bet vēlāk finansiālu apsvērumu dēļ koncerts it kā esot ticis atcelts. Obojists Egils Upatnieks, kurš arī spēlē “Carion”, paudis cerību, ka izdosies šo situāciju atrisināt profesionāli un koncerts Rīgā notiks. Viņš arī kritizējis “Latvijas koncertu” darbību, faktiski sagrābjot varu un pamazām kļūstot par galveno mūzikas dzīves noteicēju Latvijā – savā ziņā monopolistu. Viņš esot dzirdējis arī citu mūziķu kritiskus izteikumus, taču daudzi vairoties runāt publiski, jo baidoties, ka tad nebūs iespējas muzicēt koncertos.

Kā norādīja Vizule, Kultūras ministrija ar līdzšinējo “Latvijas koncertu” darbību ir apmierināta un neredz pamatu koncertaģenūrai paustajiem pārmetumiem.

Vēstuli no “Rosenthal Musikmanagement” pārstāves saņēmusi arī Kultūras ministrija. “Latvijas koncerti” ministriju informējuši, ka sarunas par “Carion” koncerta norisi vēl notiek. Arī ministrija cer, ka sarunas būs veiksmīgas un rezultātā tiks rasts situācijas risinājums.

Šajā gadā “Latvijas koncerti” apņemas organizēt ne mazāk kā 220 koncertu, piedāvājot ne mazāk kā 70 koncertus Latvijas reģionos. Koncertorganizācija šajā gadā rīkos arī četrus festivālus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Man gan nav skaidrs, ja stāsts ir par to, ka Latvijas Koncerti veic KM pasūtījumu un, cik noprotams to dara lieliski, tad ko nozīmē ” varas sagrābšana”? Vai tagad ir stāsts par to, ka veiksmīgi strādājošs uzņēmums ir jāaplej ar samazgām, lai nerīko tik daudz koncertus?Vai šie koncerti ir slikti?Varbūt Upatnieks uzskata, ka mākslinieki, kuri tajos piedalās ir slikti? Paskatījos latvijaskoncerti.lv koncertu kalendāru.Tāds piedāvājums, tik daudz dažādu mūziķu.Spēj tik izvēlēties! Pat Lūznavā ir koncerts! Un tā Vācu aģentūra lai iet ratā!Lai bīda savas štelles fāterlandē un nelien Latvijā.Ja kādam Latvijas mūziķim vajadzīgs starpnieks, lai sarunātos ar Latvijas koncertu organizētājiem, tad paši ir vainīgi, ka tādu aģentūru izvēlējušies.

Draugiem Facebook Twitter Google+