Kultūra
Mūzika

Latvijas koncertzālēs uzstāsies spožais duets “Duo LV” 16

Publicitātes foto

Apceļojuši Eiropas koncertzāles un apbūruši publiku ar savu virtuozo un izjusto instrumenta spēli, “Duo LV” mūziķi Kristīne Balanas un Andrejs Osokins augustā koncertēs kopā vairākās Latvijas pilsētās, atskaņojot Bēthovena, Prokofjeva, Ļutoslavska kamermūzikas pērles, vēsta “Aira Laiviņa Artists”.

Angļu kritiķi laikrakstā “The Times” novērtējuši Kristīnes Balanas vienreizējo vijolspēles virtuozitāti un pārliecinošo sniegumu. Savukārt laikraksts “The Independent” uzsver Andreja Osokina hipnotizējošo personības pievilcību, apbrīnas vērto intelektu un ekspresīvo skaņu krāsu paleti.

Abi latviešu mūziķi ir spožas personības, kas izpelnījušies publikas mīlestību gan Latvijā, gan ārpus tās. Kopīgā sadarbība sākusies 2009. gadā, studējot Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā, un tagad duets “Duo LV” sniedz koncertus Lielbritānijā un Latvijā. Viņus interesē Bēthovena, Brāmsa, Šūmaņa un Prokofjeva partitūras, kā arī retāk atskaņojami latviešu komponistu darbi un to popularizēšana pasaulē.

Saistītie raksti

Aizvadītajā koncertsezonā Kristīnes Balanas interpretācijā ir izskanējuši daudzi spilgti vijolkoncerti, tostarp Elgāra, Mendelszona, Prokofjeva koncerti kopā ar Londonas filharmonijas orķestri, Parīzes kamerorķestri, orķestri “Israel Camerata” un citiem mūziķiem. Savukārt Andrejs Osokins koncertējis Berlīnes filharmonijā, “La Verdi” zālē Milānā, “Alte Oper” Frankfurtē, bet Latvijā nupat saņēmis publikas nerimstošās stāvovācijas koncertā “Trīs Osokini Jūrmalā”.

“Duo LV” tuvākie koncerti Latvijā:
23. augustā Smiltenes kultūras centrā
24. augustā kultūras centrā “Berģi”
25. augustā Saldus Mūzikas un mākslas skolā
26. augustā Ropažu Kultūras un Izglītības centrā

LA.lv