×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. maijs, 2012
Drukāt

Latvijas krāpnieku vēstules saņēmuši simti Lielbritānijas uzņēmēju

anglija

Aizdomās par krāpniecību turētā firma “Slom Solution”, kuru, iespējams, vada Latvijas valstspiederīgie, Lielbritānijā uzdarbojusies jau vairākus mēnešus un vēstules no tās saņēmuši vairāki simti Lielbritānijas uzņēmēju, pat labdarības organizācijas un skolas. “Slom Solution” uzņēmumiem izsūta fiktīvus rēķinus par interneta vietnē “www.britishintheweb.co.uk” it kā izvietotu reklāmu.

Pirmā krāpnieku aktivitātei uzmanību pievērsa Londonas priekšpilsētas Kroidonas pašvaldība, kurā minētais uzņēmums arī ticis reģistrēts. Interneta meklētāji kā uzņēmuma vadītāju uzrāda Jevgēņiju Botasinu, kurš saskaņā ar pilsētas vadības rīcībā esošo informāciju ir Latvijas valstspiederīgais.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Kroidonas domes preses pārstāvis Džons Bounass, kopumā pašvaldība saņēmusi jau 295 sūdzības par naudas izkrāpšanas mēģinājumiem, tomēr kopējais sūdzību skaits valstī varētu būt mērāms vairākos simtos, jo viltus rēķinu saņēmēju vidū ir pat uzņēmumi Ziemeļīrijā un Skotijas ziemeļos. Krāpnieku izsūtītās vēstules adresētas gan vietējiem, gan starptautiskiem uzņēmumiem, pat labdarības organizācijām un skolām. Saņemtās sūdzības šobrīd izskata Kroidonas domes tirdzniecības standartu departaments, kurš, noslēdzoties izmeklēšanai, arī pieņems lēmumu par turpmāko rīcību “Slom Solution” sakarā.

Pēc Bounasa stāstītā, aizvadītā gada laikā Lielbritānijā atsevišķos interneta portālos saistībā ar iespējamu krāpniecisku darbību minēti vēl divi Latvijā reģistrēti uzņēmumi “Flash Media Ltd”, “Hansa Media Ltd” un Londonā reģistrēts uzņēmums “Redblast”, kurš, iespējams, arī saistīts ar Latviju.

Aizdomās par krāpniecību turētā firma “Slom Solution” uzņēmumiem izsūtījusi fiktīvus rēķinus, pieprasot samaksāt 298,68 sterliņu mārciņas (254,77 latus). Identiski rēķini sūtīti arī no kompānijas ar nosaukumu “MAVA Concepts Ltd”. “Slom Solution” abonē pastkastīti Lielbritānijā, bet tiek uzskatīts, ka patiesībā tā ir bāzēta Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+