×
Mobilā versija
Brīdinājums -13.4°C
Haralds, Almants
Piektdiena, 23. februāris, 2018
4. februāris, 2017
Drukāt

Latvijas-Krievijas robežu jau sedz 23 kilometru garš žogs (5)

Foto - Māris AntonevičsFoto - Māris Antonevičs

Demenes pagastā netālu no Latvijas robežas ar Baltkrieviju jau šobrīd redzams apmēram kilometru garš stiepļu žogs. To gan nav cēlusi Valsts robežsardze, bet vietējās mednieku saimniecības pārstāvji.

Nelegālo robežšķērsotāju apturēšanai uz Latvijas-Krievijas robežas līdz šim uzstādīts žogs 23 kilometru garumā, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts robežsardzes preses pārstāve Jevgēnija Pozņaka.

Robežjoslas ierīkošanas un izbūves darbi sākti 2015.gadā un tos plānots pabeigt 2019.gadā. Šobrīd uz Latvijas-Krievijas robežas jau iekārtota robežjosla 65 kilometru garumā, tai skaitā uzstādīts žogs 23 kilometru garumā.

2017.gadā robežjoslas izbūvei piešķirts finansējums 6,3 miljonu eiro apmērā, kuru realizējot plānots ierīkot robežjoslu 150 kilometru garumā, tostarp, uzbūvēt līdz 60 kilometrus garu žogu, norādīja Pozņaka.

Jau ziņots, ka uz Latvijas-Krievijas robežas paredzētā žoga minimālais augstums virs zemes būs 2,70 metri, ieskaitot dzeloņstieples, un šis žogs nebūs viegli pārkniebjams, iepriekš žurnālistiem pastāstīja Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars.

Kopumā tuvākajos gados žoga izbūve atsevišķos posmos paredzēta 92 kilometru garumā. Būvnieki gan atzīst, ka žogu ir iespējams uzstādīt kopumā 193 kilometros uz 276 kilometrus garās Latvijas-Krievijas robežas. Pārējos robežas posmos žogs nav nepieciešams, jo tur atrodas dabiskie šķēršļi, piemēram, purvi, kas kavē nelikumīgos robežas šķērsotājus.

Žogs tiks ierīkots tajos robežas posmos, kur ir augstākie riski robežu šķērsot, likumsargiem to nepamanot.

Kopumā Latvijas-Krievijas robežas joslas iekārtošanai, tostarp vietām paredzētā žoga uzstādīšanai, plānots tērēt 17 miljonus eiro, iepriekš skaidroja Valsts robežsardzē.

Būvprojekts aptver visu Latvijas un Krievijas valsts robežu, tas ir strukturēts atbilstoši Valsts robežsardzes darbības specifikai, vērtējot pārkāpumu iespējamību. Būvprojekts paredz izveidot koka konstrukcijas laipas, tostarp laipas uz polimērmateriāla pontoniem, patruļtakas ierīkošanu, caurtekas uz vietējas nozīmes grāvjiem un lielākām ūdens tecēm, stiepļu žogu izbūvi noteiktos robežas posmos, vērtējot pārkāpumu iespējamību, pēdu kontroles joslu uncitus pasākumus.

Latvija pēdējo gadu laikā saskārusies ar pastiprinātiem nelegālo imigrantu mēģinājumiem šķērsot valsts robežu.

Robežas ar Krieviju un Baltkrieviju sakārtošanai un robežsargu kapacitātes uzlabošanai kopumā nepieciešami aptuveni 80 miljoni eiro un tās sakārtošanu vajadzētu veikt līdz 2020.gadam, iepriekš paziņoja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Nezinu vai smieties, vai raudāt.

 2. Vai tad tas ir žogs? AR PARASTĀM STIEPĻU GRIEŽAJAMĀM ŠĶĒRĒM DAŽU MINŪŠU LAIKĀ BŪS CAURUMS.

  • Šo FOTO redzamo žogu 1 km uzbūvējuši …mednieki!
   Demenes pagastā netālu no Latvijas robežas ar Baltkrieviju jau šobrīd redzams apmēram 1 km garš stiepļu žogs, kuru nav cēlusi Valsts robežsardze, bet vietējās mednieku saimniecības pārstāvji.
   Tas vairāk domāts NELEGĀLO imigrantu un lai MEŽACŪKAS ar cūku mēri no Baltkrievijas neieklīstu Latvijā…
   Antonevičs laikam kautrējās(!!!) nobildēt par MILJONIEM celto žogu…

 3. Interesanti gan.Paskatieties cik gados Rastrelli uzcēla Jelgavas pili.Bet te vienu štrunta žogu cels gadiem.Nu neiet tam kozlovskim darbi nu nemaz.

 4. Ha,ha,ha mana suņa voljēra sēta ir gruntīgāka, te pat mežacūkai nekādu šķēršļu, izsmiekls ne sēta ja tā ir kas bildē…

Draugiem Facebook Twitter Google+