×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. februāris, 2016
Drukāt

Latvijas Krievu kopiena cer panākt nepilsoņu tiesības balsot pašvaldību vēlēšanās (44)

Foto - LETAFoto - LETA

Pilsoņu un nepilsoņu savienības (PNS) valdes loceklis Vladimirs Sokolovs.

Latvijas Krievu kopiena (LKK) cer panākt nepilsoņu tiesības balsot pašvaldību vēlēšanās, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja LKK prezidents Vladimirs Sokolovs.

Pēc LKK prezidenta domām, vajadzētu arī diskutēt par to, kāds statuss Latvijā vai atsevišķos Latvijas reģionos nosakāms krievu valodai, jo nav pieņemami, ka tā šeit ir svešvaloda, kā arī ir jācīnās par
krievu skolu saglabāšanu.

LKK ir trīs galvenie darbības virzieni, kuri fiksēti organizācijas oficiālajos dokumentos, – krievu valoda, ticība un kultūra. “Mēs iestājamies par to, ka krievu valodai Latvijā jāļauj brīvi funkcionēt visās jomās, tas nomierinātu sabiedrību. Mums nav pieņemami, ka krievu valodai Latvijā kopš 2001.gada janvāra ir noteikts svešvalodas statuss. Pēdējo 200 gadu laikā teritorijā, kurā izveidojās Latvijas Republika, tā nekad nav bijis. Arī krievu kultūra ir tradicionāla šajā teritorijā. 1993.gadā 290 000 krievu mantoja Latvijas pilsonību no saviem vecākiem, tātad krievu valoda un kultūra te nav sveša,” uzsvēra LKK prezidents.

Veidojot LKK, daudz ticis diskutēts par ticības jautājumiem, tomēr beigās nolemts, ka kopiena iestāsies pirmām kārtām par pareizticību, kaut arī krievvalodīgie tikpat labi var būt citu reliģisko konfesiju biedri. Joprojām aktuāls jautājums ir pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētku un Lieldienu svinēšana, ko Saeima aizvien nav iekļāvusi atzīmējamo dienu kalendārā, atzīmēja Sokolovs. “Atliek cerēt uz pašvaldību un privāto uzņēmēju atsaucību,” viņš piebilda.

LKK prezidents arī sacīja, ka Krievu kopienai nopietnas bažas rada valdības vēlme tuvākajos gados visās valsts un pašvaldību dibinātās mācību iestādēs pāriet uz mācībām tikai valsts valodā. “Šaubos, vai tā būtu labākā dāvana Latvijas valstij simtgadē. Varbūt lietderīgāk ir atgriezties pie 1918.gada pieredzes, kad tika nodibināta Latvijas Republika, kā arī pie valodas likuma, kāds bija spēkā 20.gadsimta 30.gados. Tajā ne vācu, ne krievu valodai nebija svešvalodas statusa. Tagad neviens neprasa, lai krievu valodai Latvijā būtu otrās valsts valodas statuss, bet to nevar arī uzskatīt par svešvalodu,” uzsvēra LKK prezidents.

“Mēs apzināmies, ka demogrāfiskā situācija pasliktinās, skolēnu skaits sarūk un turpināt uzturēt visas lielās skolu ēkas ne vienmēr ir ekonomiski iespējams. Bet, ja tiek slēgta latviešu skola, mēs apzināmies, ka to atkal varēs atvērt, ja pēc kāda laika demogrāfiskā situācija uzlabosies. Krievu skolu no jauna neatvērs, jo tās statuss nav skaidrs,” piebilda Sokolovs.

LKK ir viena no vecākajām nevalstiskajām organizācijām Latvijā – tā reģistrēta 1993.gada 5.martā. Patlaban LKK sastāvā ir 13 struktūrvienības, kas ir patstāvīgas juridiskas personas. Krievu kopienas darbojas ne tikai Rīgā, bet arī Liepājā, Daugavpilī, Jēkabpilī. Biedru skaits kopumā ir no 5000 līdz 8000. LKK valdei ir lielākoties koordinējošas funkcijas, tā nevada dalīborganizāciju ikdienas darbu. Kopienas sastāvā ir cilvēki, kuru uzskati daudzos jautājumos būtiski atšķiras.

Pievienot komentāru

Komentāri (44)

 1. Ja kas, Igaunijā jau sen tā ir. Lojalitātes mēraukla nav valoda, un vispār, kas ir lojalitāte? Īrija, Anglija, Norvēģija un citas bagātās valstis ir pilnas ar “lojālajiem latviešiem”…

 2. kartejais krievu nacistu izleciens

 3. А чего вы все развопились то так. Как налоги платить, так хрен отвертишься. Налоговикам так вообще до одного места гражданин ты или нет, оберут до нитки всё-равно. А как доходит до того, чтобы поучаствовать в выборе тех людей, которые будут хоть как то контролировать расходование этих налогов, так сразу – нельзя, запрещено. Значит специально так делаете, что б воровать было легче! Логичный вывод.

  • ..Ja tev būtu kaut viena rieva,tu saprastu,ka nevienā valstī tevi par velti neuzturētu bez nodokļu maksāšanas.Al Kapone tika aiz restēm TIKAI tapēc,ka nemaksāja nodokļus,ne par narkotikām.Brauc uz krieviju un balso kaut ar astes kaulu.Ko tu te lien ar savu kiriļicu.Tu izsauc tikai riebumu!

   • Вопрос только в том, кто кого содержит. Это государство нас содержит или это мы своими налогами содержим государство?! А если вы уж вспомнили про Америку, то и вспомните с чего началась их борьба за независимость. «Нет налогам без представительства!» Как вам такой вот лузунг?

 4. Vot uz turieni brauciet un tur pūterējiet smadzenes degradējušām personām……

 5. Pēc Vešņakova uzstāšanās Maskavas namā, jāveic stingrāka pilsoņa statusa iegūšanas norma, kā arī tas ir jāveic par naudu. Ņemot, kā, piemēru Lielbritāniju, kur pilsoņa statusa iegūšana maksā 1000 mārciņas, ja nenodot, naudu atpakaļ neatgriež. Viesstrādnieki, kuri pēc kara iebraukuši un viņu pēcteči, dzīvojot Latvijā tā arī neko nav sapratuši.

 6. Tie jaunieši, kuri labi runā latviski, un tādu kļūst aizvien vairāk un viņi gan sarunvalodā, gan intervijās runā skaidrā un labā latviešu valodā, nez vai Jums, Sokolova kungs, piekristu par krievu skolām, krievu valodas stiprināšanu un nepilsoņu vēlēšanu tiesībām. Tāpēc runa par krievu skolām jau sen bija jāatrisina, lai nebūtu šāda kūdīšana, kas tiek maskēta aiz cilvēktiesību tekstiem. Eiropas pieredze ir tāda, ka valstī runā un apgūst valodu valsts noteiktajā vai noteiktajās valodās, arī Latvijā var apgūt svešvalodas, tostarp krievu valodu kā vienu no svešvalodām. Un tas ir pareizi. Mājās katrs runā kā vēlas,ir pilsonis vai nepilsonis, bet, ja vēlēšanās vēlēt, piedalīties Latvijas veidošanā, jāzina valsts valoda, tātad jāprot latviski.
  Latvija ir Eiropas valsts, lai cik arī nemanipulētu ar visu, kas Eiropā notiek. Pamatā ir demokrātiska attieksme un to tad nosaka arī valoda, kurā katrā valstī cilvēki sarunājas, kādā valodā ir masu informācijas līdzekļi un kultūras norises, arī dievkalpojumu vai pagānisko rituālu izpilde. Un, izņemot Latgali, kur paralēli vēl latgaliskais un pareizticības un katoļu saknes, pārējā Latvijas teritorija ir latviskāka par latvisku. arī luterāniska valsts un nevar gribēt katrs svinēt neskaitāmus svētkus, lai kā arī nepiesauktu it kā aizvainojoties, kā spēlējot uz jūtām. Tikai nosauktie valsts ideoloģijas parametri – īpaši informācijas lauks un sabiedrības apziņas veiudošana, propaganda cenšas pārkrieviskot to, ko nepaspēja pirms Atmodas laika un nav spējuši nekad.
  Latvijas valsts tika dibināta 1918. gada 18. novembrī, tad vardarbīgi notika aprīļa pučs un tieši nevalodnieku cenšanās noturēt valsti ierastajā carisma garā, toskait- visiem runāt un mācīties tikai krievu valodā, izgāzās. Ir jāsaprot pamattauta un tās vēsture, nevis jākūda cilvēki būt šovinistiem valstī, kurai daļa iedzīvotāju ir mākslīgi sajauktas tautas un ienācēji pēc kara. Uzvarētāju ideoloģija šobrīd meklē visus ceļus un taciņas, kā parādīt kaut kādu okupācijas labo pusi, kas patiesībā ir klāta asinīm. Un neskaitāmi tūkstoši joprojām dzīvo prom no Latvijas, jo neviens cits, kā tie paši krievvalodīgie, kā šodien jāsaka, ir tam pie vainas. Tāpēc nekas cits nav jādara, kā vien jārunā latviski un jādomā latviski katram, kurš iedomājas, ka te var uzspiest to, kas jau visus padomju gadus ticis uzspiests.Katrs saprātīgs cilvēks valstī, kurā dzīvo un strādā, kaut kad saprot un meklē, un atrod valsts saknes, zina valsts tapšanu un godā cilvēkus par valsts veidošanu. Līdzīgi kā Somijā vai citviet Eiropas telpā, iekarošanas politika bijusi neskaitāmu ciešanu mērs. Eventuāli, tikpat labi šo valsti varētu paģērēt pārvāciskot, pārzviedriskot un vēl atrastos arī citu valodu pieprasītāji. Nepilsonim ir tiesības iegūt pilsonību zinot valsts valodu un kultūru. Un esot lojālam pret valsts politiku, pat, ja tā īsti nepatīk. Vēlēšanu tiesības nav uzspiest šovinistiskus uzskatus un graut valsts iekšējo politiku. Tad, ja ir skaidra demokrātijas jēga, var balsot. Attieksme pret valsti nav valodas nezināšana, bet gan tās zināšana. Ievilkt diskusijās ir vienkārši nekrietna attieksme pret tiem latviski runājošiem, kuri sen nokārtojuši pilsonību un zina, ka Latvija ir suverēna valsts, nevis guberņa kaut kam iedomāti lielākam vai nostājoties pret Latvijas iedzīvotājiem.

 7. Tas mērglis grib noteikt likumus un tikumus Latvijā,bet pilsonību nekad,jo esot tas pazemojoši .
  Tātad neesi lojāls un ne tev būs pasūtīt muziku.Kad Putins ļaus tādus murgus piekopt Krievijā,tad vēl varēsim diskutēt.Gribi balsot,šturmē Krieviju,balso,runā,dziedi častuškas krieviski,no graņonkām rauj samagonu ar voblu un dzīvo kaifā.Varbūt tam mērglim vēl iedot atslēgas no Latvijas bankas un prezidenta beņķi nolikt zem pakaļas?Okupants NEKAD nav bijušais !!

 8. Ko sadi krievi dara Latvija vai ari cita Eiropas valsti. Maskava krievu iedzivotaju dala jav tikai 30%.
  Lai sie krievi brauc atpakal uz Krieviju, ja viniem tik gribas pec Krievijas gara un tur stiprina savas
  pozicijas un nevis Latvija vai citur Eiropa, piem. ari Ukraina.

 9. Tik pat labi var runāt par baltiem melnumiem! Kāds viņš ir latvijas krievs bez pilsonības? Okupants, kolonists, – labākā gadījumā bēglis, patvēruma meklētājs. Kāds viņu te uzdevums? Proti, gaidīt iespēju destabilizēt situāciju un te neviens nedrīkst maldīties. Vai tad mums par maz vēl klapatu ar Rīgas socialisma cēlājiem?

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Lasot šī krievu demagoga ”labos nodomus”, nejauši uzdevu sev jautājumu- no kurienes un uz kāda starptautiska likuma pamata viņš šeit, Latvijā, atrodas, jau kuro gadu slaukot krokodila asaras, un kāpēc viņš ir nepilsonis!? Tālāk seko nākošasis jautājums- cik latviešu valodas vārdus viņš ir iemācījies, gaidīdams zaļos cilvēciņus, kur viņš bija barikāžu laikā un kurā iecirknī parakstījās par krievu valodu Latvijā? Tālāk interesanti būtu uzzināt uz kādu kanālu ir ieslēgts viņa TV, cik bieži viņš viesojas Maskavas namā, kurš ir viņa prezidents, kāda vēstures grāmata ir uz viņa naktsskapīša un kādēļ vispār viņš ”kustina” jautājumu par krievu valodu Rīgā! Minētajai kopienai gan vajadzētu uztraukties par šīs valodas nabadzību, jo galvenokārt viņa tautasbrāļi nekautrējoties, visu skaļi izsaka pārdesmit vārdos jebkurā sabiedrībā, no kuriem puse skar orgānus un dažādas darbības zem jostasvietas.
   Un tā! Ja biedrs Volodja pēc godīgām atbildēm uz uzdotajiem jautājumiem joprojām domā, ka viņa ceļš ir vispareizākais, ka mums tik tiešām ir nepieciešama nepilsoņu līdzdalība kārtības noteikšanā SAVĀ zemē, varbūt, ka viņam derētu brīvprātīga paviesošanās Aptiekas ielā?

   • Ну излил желчь, полегчало? Слышь, убогий. Зато многие твои таутиеши настолько тупы, что не могут использовать свои собственные «крепкие» слова, и предпочитают использовать богатый и яркий русский язык. Заметь, убогий, никто их не заставляет, они это делают сами, добровольно. Как тебе?

    • Par krievu valodu lai runā speciālisti. Tu labi raksti latviešu valodā, tāpēc esi nu rāms un ieklausies: par kādu krievu valodu te runā Sokolova kungs? Vai normālu sarunvalodu jeb par tādu valodu, ka ausis svilst? Un no kurienes tik cieši pielipuši lamu vārdi latviešu valodai, ja ne no tām pašām rupjībām, kas mēles galā ciivēkiem, kuriem latviešu valodu grūti apgūt. Visticamāk, tiešām grūti apgūt, jo vispirms jau jāprot dzimtā valoda. Gramatika, pareizrakstība. Jābūt skaidrai izpratnei par vietu, kur cilvēks dzīvo. Parasti ar interesi sekoju Taviem ierakstiem šeit. Bet nu gan jāsaka, cik tad kulturāls var būt tāds grāfa vārda lietotājs, pareizāk sakot cilvēks, kurš nez kāpēc apsaukājas, un apsaukā sievietes? Visticamāk, grafist, Tu arī esi sieviete, jo vārdu ” klimakss” var attiecināt arī uz Tevi. Kriev aristokrātija ir pavisam kas cits, kā mūsdienu valodā runājot, prastumu paudošs cilvēks. Inteliģenci jau izpauž ne caur ķermenisko, bet prātu un garīgumu. Un vēl, vārds ” tautietis” ir senatnīgs, latvisks un skanīgs vārds, ko reizēm mēģina piepulcināt nicinājuma formai. Šis vārds sastopams latvju dainās, palasi un padomā, kāpēc jāprot latviešu valoda un arī jārunā latviski šajā valstī. Krievu lamu vārdi nav ne labi, ne slikti, tie tikai norāda uz intelekta pakāpi.

     • Labi, tad par latviešu valodu lai āri runā tikai specialist.
      Runa iet protams par normālu sarunvalodu.
      Un es esmu nav aristokrāts, pat ne tūvu. Es esmu nepilsonis un līkums man aizlegt ņemt pilsonību.
      Par to „kli….s” – tas viss no cita vieta, cits raksts.
      „Krievu lamu vārdi nav ne labi, ne slikti, tie tikai norāda uz intelekta pakāpi.” Ar šo pilnigi piekritu ar jums.

     • Ah, sorry. Es kļudijos, tieši šeit tas bijā. Viņa sievite un viņai drikst. Es tikai atbildeju tāda paša stilā.

     • to grafists vēlreiz

      Prieks par Tevi, ka atkal raksti latviešu valodā. Bet manos senčos nav ne kripatas slāvu asins, tāpēc mentalitāte man sveša. Taču par to nav runa, runa ir par to, ka mēs ar Tevi varam saprasties. Bet ne tāpēc, ka saprotam abas valodas, bet tāpēc, ka neaizvainojam viens otru. Mūsu robeža starp Krieviju ir ne tikai latviskais/krieviskais. Ja tā būtu, tad būtu vienkārši ieviest divas valodas. Tā tas nav, grafist. Lai cik reāli krievu valoda skan daudzās pilsētās un reģionos, pastāv tāds termins ” latvietība”. Tas nav izdomāts termins. Mūsu valodas nāk no atšķirīgiem celmiem. Kultūras arī atšķirīgas. Vislielāko postu nodarīja karš. Un tā tas ir visās Eiropas zemēs. Lielajās valstīs nespēja ieviest krievu valodu, tikai kvartāli, kur krievu valoda dominē, bet Latvijā to centās darīt jau pirms Pirmā Pasaules kara, mācības ieviesa tikai krievu valodā. Tas taču nebija normāli. Un tad radās Latvijas valsts, nacionālā pašapziņa ir katrai tautai un latvieši nekad nav šeit bijuši minoritāte. Pieņemsim, izdosies Sokolova kungam izdabūt šo nepilsoņu prasību. Kurš tad būs vinnējis? Nepilsonis? Un tālāk? Drīz būs 9. maijs. Tad tur arī būs realitāte- nevis valoda, bet vēlme pēc padomju laika, pēc uzvaras garšas uz lūpām. Īstenībā cilvēki šādā veidā nekad nespēs izprast nedz Jāņu nakts burvību, nedz Lieldienu svētkus vai Ziemassvētkus. Eiropeiskais ir jāpieņem reizē ar valsts valodu. Es patiesi priecājos, ka proti rakstīt latviesu valodā. Ja tas tā ir, tad automātiski kaut kad pieslēgsies arī latviskajai kultūrai un atmetīsi vēlmi slikti izturēties pret sievieti. Latvieša dabā nekad nav bijis slikti izturēties pret sievieti, māti, svešu cilvēku. Tas ir ievazāts no pēckara laika. nekulturālība un lamas. Pēc tā, kā Tu krieviski šeit komentē, automātiski spriež par visiem krieviski domājošiem. Tāpēc naids vien vairojas. Ja tāda Tava vēlme, tad neko labu nepilsonis nav pelnījis. Ja nepilsonis ir kulturāls un lojāls, tad tas izklausās savādāk. Tāpēc šeit tādi neiecietīgi komentāri rakstam. Šovinistisks ir šis rakts, ļoti demagoģisks. Un es ceru, Tu aiziesi un n okārtosi pilsonību un arī publiski turpināsi runāt latviešu valodā, un ātri vien sajutīsi, cik labi būt cienītam. Tas attiecas uz visiem nepilsoņiem. Jo ātrāk apjautīs, kas īsti satur kopā zem vienas valsts jumta, jo ātrāk būs labklājība.

     • Man arī ir pieks. Prieks par to, ko varu runat ar normalo cilveku, prieks par to ko mēs varam saprasties un neaizvainojam viens otru. Tas jau ir ļoti daudz. Ne ar visu es varu piekrist ar jums, par dažiem problemam mūsu vedokli ir atšķirīgi, bet es cieņu jūsu vedokli un grību Jūs saprasts.
      Es rakstu krieviski ne tāpēc kā grību aizvajņot citus, ta nav. Vienkarši, man ta ir vieglāk un rakstit es varu daudz ātrak. Un viss. Mums, gan latviešiem gan krieviem, ir daudz kopīgo, vairak nekā tiem migrantiem no arabu valstiem.

    • Tu gan esi otmorozoks,jo lielies ar to,ka krieviem ir reti stulba,rupja valoda!Tev taisnība ,nevienai citai tautai nav tādi lamu vārdi,īpaši latviešie, Okupācijas sekas Latvijai — dzert vodku,lamāties un graust semočkas,slinkot un iekārot svešu mantu.Jūs neko vairāk nespējat,ak zagt vēl .

     • Ну а вы полный придурок, ибо не понимаете иронию и полны совершенно дремучими предрассудками.

 10. nekādā gadījumā ! Atbildēt

  Šie cilvēki nav lojāli Latvijai.

 11. Tiem nelatviesiem, kuri negrib integreties latviesu sabiedriba , vajadzetu piedavat aizbraukt
  atpakal uz dzimtenes valstim.

 12. Kas vēl nebūs! Tad jau uzreiz jāpasaka, ka Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē, Liepājā, visā latgalē jārunā tikai krieviski

 13. Varas sagrābšana jāsāk no apakšas,lēnām pacietīgi…Tad jau varēs arī otru valodu pašvaldībās,vēlāk jau arī valstī. Krievu kopienas darbojas ne tikai Rīgā, bet arī Liepājā, Daugavpilī, Jēkabpilī. Biedru skaits kopumā ir no 5000 līdz 8000. Apvērsuma štābs?

 14. Nu un kas, mīlīši, jums liedza pa šiem gadiem iegūt Latvijas pilsonību, ko??? It kā dzīvošana Latvijā jums dod kaut kādas priekšrocības!

 15. Nav nekādu latvijas krievu, ir Latvijas krievijas krievi.

 16. nu .. gan sadomājās

 17. P.S. Latvijai jūs neesat NEKO !!! labu darījuši.Ah,nodokļi,bet tos jūs ar uzviju aprijat !!Krievijā,kad būs komunisms varēsiet nemaksāt .Cenzūra LA ??

 18. P.S. Latvijai jūs neesat NEKO !!! labu darījuši.Ah,nodokļi,bet tos jūs ar uzviju aprijat !!Krievijā,kad būs komunisms varēsiet nemaksāt .

 19. Volodzja,kapēc tikai pašvaldībās?Vai tad par maz tās ir JAU sagrābuši SC darboņi un ES naudas izzadzēji?Kapēc tik pieticīgi? Nekautrējaties,jo jums ir pieredze vēl no 1940/45.gadiem.Un jaunākos laikos ir Putina piemērs– Krimas sagrābšana!Jums visu vēstures periodu ir bijis par maz savas zemes,jo jums vajag tādu,kur ir CIVILIZĀCIJA ,kārtība,likumība,gatavi dzīvokļi,vēlams ar mēbelēm un traukiem utt.Bet KUR tad paliek tā “Родина мать?/Tādas neapgūtas teritorijas !!Jūs kā parazīti/ gulaga blaktis/ piesūcaties svešai mantai.Jums būtu aulekšiem jāskrien glābt matušku,jo tur drīz paliks viens Putins ar savu bandu.Biežāk skataties Krievijas TV,ar visu cenzūru nemieru vilnis.Nav darba,algas nemaksā utt.Jūsu mātuška ir AGONIJĀ !!!

 20. Izskatās, LKK sāk satraukties, ka viņiem 5 – 10 gadu laikā var sākt trūkt balsu savas pozīcijas noturēšanai Rīgā un vēl dažās pilsētās. Nu jau pat daļa krievu sāk izprast Pūķina propagandu un tās izplatītājus Latvijā.

  • Kremilek, ir pilnīga taisnība,ar prātu apveltītie krievu cilvēki to jau sen sapratuši kāda ir Krievijā dzīve,neviens uz turieni neraujās,tikai žēl,ka vienam otram LV dzīvojošajam akmentiņi grauž pēdas,jo slinkums tos no kurpēm izkratīt.

 21. Mūsu valdības bezmugurkaulinieki visu var atļaut un dancot gan Krievijas,gani ES stabules.Uz pamatiedzīvotājiem viņiem ir uzspļaut….

 22. Krievu kopiena ir izšķīrusies piederēt Krievijas Federācijas ideoloģijai visos jautājumos.Ceru,ka Latvijas valstij pietiks stājas nepieļaut dejošanu pēc Kremļa stabulēm,bet konsekventi turpināt mūsu izvēlētu Rietumu kultūras un civilizācijas ceļu,lai nekad vairs neatgrieztos Krievijas impērijas totalitāri tumsonīgā,beztiesiskā cietsirdībā.

 23. Un kas tur tāds slikts vai nenormāls? Īrijā mūs, emigrantus, aicina piedalīties vietējās vēlēšanās, un daudzi šo iespēju arī izmantojam! Tad kāpēc lai cilvēki, kas savu mūžu Latvijā nodzīvojuši un bieži arī tur dzimuši, nedrīkstētu piedalīties vietējās vēlēšanās? Aparteīds kaut kāds!
  Izredzētā tauta ar zobiem un nagiem aizstāv savas tiesības ievēlet kārtējo bijušo komjaunieti?

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Redzi, tu Īrijā, sēnes lasot, kaut kā buldurē angļu valodā un īru valodā nezini neviena vārda! un tevi nemaz neintersē, ko par todomā paši īri, ka tik kaut kas vēderā. Īri jau ir nonākuši tur, kurp mūs grib aizvest kādreiz atbēgušo pareizticīgo (vecticībnieku) bārdaiņu atvases. Vai tu nesaskati te kādas paraleles?! Bet mēs NEGRIBAM!!! Mēs vēlamies būt saimnieki savā zemē, ar savu valodu, savu valsti un savu kultūru! Tur, lūk, ir tā starpība starp tevi svešumā un mums Tēvemē. Tā, ka nomierinies!

  • Varbūt komūnas vēlēšanās,nezinu to.Turpretī pat Dānijas pilsoņi, dzīvojot citā ES valstī ,nedrīkst piedalīties Dānijas vēlēšanās.Kādēļ tad to būtu jāatļauj darīt svešzemniekam svešā valstī,šeit domāju Latviju,kur kaut kāda kopiena ļoti vēlās piedalīties vēlēšanās,lai labāk piedalās savas dzimtenes vēlēšanās un izpilda pilsoņa pienākumu Krievijā ,jo no turienes saņem pensijas.
   Dzīvo savā Īrijā un nesmirdini Latvijas gaisu.

 24. pat krievijā šāds absurds nau iespējams…

 25. Shovinists izklausaas peec runas …

 26. Tad jau arī Saeimas un pat exkluzīvas tiesības vēlēt prezidentu? Vai sāksies valsts iziršana? Vai pēc Putina – pašu nespēja pārvaldīt valsti un Krievijas pilsoņiem tad tur jāpiedalās?

Draugiem Facebook Twitter Google+