×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
4. aprīlis, 2013
Drukāt

Latvijas kultūras kanona vērtēšanā varētu piesaistīt Latvijas Zinātņu akadēmiju

foto - Letafoto - Leta

Latvijas kultūras kanona vērtēšanā varētu pieaicināt Latvijas Zinātņu akadēmiju (LZA), lai izvērtētu, vai kanons ir fiksējams uz mūžīgiem laikiem vai arī tas atspoguļo kādu daļu mainīgo vērtību, par sarunā ar kultūras ministri spriesto intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” pastāstīja LZA prezidents Ojārs Spārītis (attēlā).

Viņš teica, ka ar kultūras ministri Žanetu Jauznemi-Grendi ideju līmenī apspriests, kur LZA būtu pieaicināma ar savu intelektuālo potenciālu un akadēmisko autoritāti.

“Tostarp [vajadzētu] domāt par to, kā kultūras kanonam kļūt starptautiski pieejamam, kā tajā fiksēt un popularizēt Latvijas nācijas kultūras nemainīgās vērtības un kā šajā kultūras kanonā definēt nemitīgi aktualizējamās vērtības, kuras varētu būt arī plūstošas, mainīgas un savā veidā atbilstošas gan modei, gan laikmeta pārmaiņām,” teica Spārītis.

Latvijas kultūras kanons, līdzīgi kā citās Eiropas valstīs, izveidots kā izcilāko un ievērojamāko mākslas darbu un kultūras vērtību kopums, kas atspoguļo nācijas visu laiku nozīmīgākos sasniegumus. Kultūras kanonā pašlaik ir iekļautas 99 kultūras vērtības, kas iedalītas septiņās jomās, taču pašlaik tiek gatavoti priekšlikumi Latvijas kultūras kanona pilnveidošanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+