×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. februāris, 2014
Drukāt

Latvijas kultūrvēstures pieturzīmes virtuālā izstādē

Foto no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma, europeana.eu.Foto no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma, europeana.eu.

Patlaban Eiropas digitālās bibliotēkas Europeana portālā europeana.eu aplūkojama virtuālā izstāde “Dārgumi”, kurā aplūkojami interesantākie materiāli no Eiropas valstu nacionālo bibliotēku krājumiem.

Izstāde sadalīta deviņās tematiskās daļās, un vienā no tām, kas veltīta mākslai un arhitektūrai, ievietoti pieci plakāti no Latvijas nacionālas bibliotēkas krājuma, kas zīmīgi Latvijas mākslas vēsturei un kurus veidojuši izcili mākslinieki.

Sigismunds Vidbergs savā lakoniskajā stilā zīmējis plakātu Dānijas mākslinieku izstādei Rīgā , bet Bernhards Borherts uz Baltijas mākslinieku gleznu izstādi Rīgā aicinājis ar tīrā, skaistā jūgendstilā ieturētu plakātu. Pazīstamā franču fovista Raula Difī darbs ņemts par pamatu plakātam, kas 1939. gadā informēja par Francijas modernās mākslas izstādi, Niklāva Strunkes plakāts atgādināja par 1933. gada Dziesmu un deju svētkiem, savukārt grafiķa Oskara Šteinberga plakāts informēja par Latvijas preču izstādi Stokholmā 1934. gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+