×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. oktobris, 2012
Drukāt

Latvijas labākās skolas titulu saglabā Rīgas Valsts 1. ģimnāzija

Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Jau otro gadu pēc kārtas Draudzīgā aicinājuma fonds kopā ar “Nordea banku” izveidojis Latvijas skolu reitingu, kurā skolas izvērtētas, ņemot vērā to absolventu sasniegumus centralizētajos eksāmenos. Reitinga virsotnē esošās skolas vakar tika arī suminātas un saņēma Pūces statujas.

 

Izveidots gan skolu kopvērtējums, gan arī skolu vērtējums vairākās grupās. Attēlā: par augsto darba novērtējumu priecājas Bērzpils vidusskolas direktore Ilona Stepāne (no kreisās), direktores vietniece Ārija Logina un Tilžas vidusskolas direktors Voldemārs Čeksis.

 

Skolu kopvērtējumā pirmo vietu ieņēma Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, kura uzvarēja arī ģimnāziju grupā. 2. vietā palika Rīgas 64. vidusskola, kas savukārt uzvarēja pilsētu vidusskolu grupā. Trešajā vietā kopvērtējumā palika Rīgas Franču licejs, kas ģimnāziju grupā palika otrajā vietā.

Skolas tika vērtētas arī lauku vidusskolu kategorijā, un atklājās, ka labākās septiņas lauku vidusskolas visas atrodas Latgalē. Šajā kategorijā uzvarēja Balvu novada Bērzpils vidusskola. Specializēto vidusskolu grupā reitinga augšgalā atrodas tikai mūzikas, māk­slas un horeogrāfijas vidusskolas un 1. vietā iekļuvusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola.

Fonda vadītājs un skolu reitinga izstrādātājs Jānis Endele uzsvēra, ka ģimnāzijas un pilsētas skolu grupās redzama stabilitāte – tās skolas, kuras reitinga augšgalā bija pērn, arī šogad saglabājušas vadības grožus. Bet lauku skolu grupā notikusi līderu maiņa.

J. Endele vērsa uzmanību, ka sevišķi labus panākumus šogad eksāmenos guvuši tieši Latgales lauku skolēni. Interesanti arī, ka tieši Latgales mazākumtautību skolēniem vislabāk izdevies nokārtot latviešu valodas un literatūras eksāmenu. Valsts valodas apguves līmenis mazākumtautību skolās šogad reitinga ietvaros pētīts pirmo reizi.

Latviešu skolās vislabākie panākumi latviešu valodas un literatūras apguvē bija Rīgas Franču licejam. Gan matemātikā, gan arī dabaszinībās viszinošākie tāpat kā pērn izrādījās Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolventi. Arī angļu valodas eksāmenā vislabākās sekmes uzrādīja tieši šīs ģimnāzijas beidzēji.

Reitinga ietvaros tiek vērtēts arī, kuras skolas piedzīvojušas visstraujāko izaugsmi. Proti, kuru skolu skolēnu sasniegumi šogad ir krietni labāki nekā pērn. Reitinga veidotāji secinājuši, ka visstraujākā izaugsme bijusi Tilžas vidusskolai, kuras absolventi lauku skolu grupā izrādījās arī vislabākie matemātiķi. Tilžas vidusskolas direktora vietniece Inta Slišāne, saņemot balvu – pūci, kura rāpjas augšup pa kāpnēm –, sacīja, ka par sasniegumu pirmkārt ir pateicīga skolēniem un viņu vecākiem, kuri uzticējās samērā nelielajai lauku skolai. Diemžēl bieži vien skolēnu krējums pēc pamatskolas dodas mācīties tālāk uz tuvējo pilsētu skolām vai Rīgu un lauku vidusskolā paliek ne tie motivētākie. Tāpēc jo lielāks prieks, ka izdevies saņemt balvu par augstiem sasniegumiem un izaugsmi.

I. Slišāne arī norādīja, ka panākumu atslēga ir arī fantastiskie pedagogi, kuri strādā skolā ar prieku un atdevi, neraugoties uz to, ka uz lauku skolotājiem bieži vien noraugoties no augšas. Sak, kas jums tur laukos ko nestrādāt ar astoņiem bērniem klasē! Taču laukos skolotāji bieži vien saņem tikai minimālo algas likmi.

Šogad Tilžas vidusskolas pedagogi saņem atalgojumu tikai par stundu vadīšanu. Trūkst finansējuma, lai apmaksātu arī konsultāciju laiku, burtnīcu labošanu. Neraugoties uz grūtībām, skola izvirzījusi mērķi – sniegt skolēniem kvalitatīvu vidējo izglītību tuvu viņu dzīvesvietai.

Iepriekš Draudzīgā aicinājuma fonds skolas sumināja, ņemot vērā to skolēnu sasniegumus mācību olimpiādēs. Tika gan secināts, ka šāds reitings nav pietiekami objektīvs, jo tajā neuzrādās visu skolēnu veikums, bet gan tikai izcilnieku panākumi.

Plašāku ieskatu reitingā “Latvijas Avīzē” publicēsim 31. oktobra numurā.

 

Uzziņa

Skolas, kurās skolēniem bijuši vislabākie sasniegumi vēstures eksāmenā

* Kopvērtējumā – Draudzīgā aicinājuma Cēsu valsts ģimnāzija

* Ģimnāziju grupā – Jūrmalas Valsts ģimnāzija

* Lielo pilsētu grupā – Rēzeknes 1. vidusskola

* Pilsētu grupā – Salaspils 1. vidusskola

* Lauku vidusskolu grupā – Nīcas vidusskola

* Specializēto vidusskolu grupā – Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola

 

Mazākumtautību skolas, kuru skolēniem bijuši labākie rezultāti latviešu valodas un literatūras eksāmenā

1. Daugavpils krievu vidusskola – licejs

2. Brocēnu vidusskola

3. Aizkraukles 1. vidusskola

4. Dagdas vidusskola

5. Rīgas Klasiskā ģimnāzija

6. Viļānu vidusskola

7. Daugavpils pilsētas Centra ģimnāzija

8. Viļānu vidusskola

9. Ventspils 6. vidusskola

10. Rīgas Purvciema vidusskola

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+