×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
10. decembris, 2013
Drukāt

Latvijas labākie kori apvienosies unikālā projektā “Virtuālais koris”

Foto - LetaFoto - Leta

Jāzepa Vītola 150.dzimšanas dienai veltītais koncerts Latvijas Universitātes Lielajā aulā.

13. decembrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā plkst. 19.00 notiks video un audio materiālu ieraksts, lai realizētu pasaulē nebijušu projektu „Virtuālais koris”. Projekta tapšanā piedalīsies Latvijas labākie kori – „Sōla”, „Swedbank koris”, „Austrums”, „Juventus” un „Sidrabe”. Apvienoto kori diriģēs Edgars Račevskis, Romāns Vanags, Jānis Zirnis, Ārijs Šķepasts un „Swedbank kora” mākslinieciskais vadītājs Artūrs Ancāns.
Projekta tapšanā aicināts piedalīties ikviens interesents, aizpildot publikas rindas, jo tā veiksmīgai realizācijai nepieciešama arī plaša publikas klātbūtne. Pēc projekta „Virtuālais koris” materiālu ieraksta koncerta turpinājumā Swedbank koris, atskatoties uz 10 gadu laikā paveikto, priecēs klausītājus sev vēl neierastā ampluā, kā arī prezentēs kora jauno nosaukumu – “Emīla Dārziņa jauktais koris”.
Projekta „Virtuālais koris” ideja un galvenais mērķis ir popularizēt kora dziedāšanas tradīcijas, ievērojot 21. gadsimta tehnoloģijas, kā arī veicināt latviešu kormūzikas kvalitatīvu apguvi gan Latvijā, gan ārpus Latvijas robežām. Īpaši svarīgi tas būs nākamā gada pirmajā pusē – laikā, kad Latvijas un visas pasaules kori gatavosies Pasaules koru olimpiādei, kas notiks 2014. gada jūlijā Rīgā.
Projektu „Virtuālais koris” plašākai publikai plānots piedāvāt 2014. gada februārī, kad jebkurš interesents jebkurā pasaules vietā, ieejot interneta vietnē www.virtualaiskoris.lv varēs vienlaicīgi:
1) noklausīties skaņdarbus „Gaismas pils” (J.Vītols), „Jāņuvakars” (E.Melngailis), „Saule, pērkons, Daugava” (M.Brauns), „Dziesmai šodien liela diena” (P.Barisons), „Pūt, vējiņi” (A.Jurjāns), „Rīga dimd” (J.Cimze). Ar laiku paredzēts papildināt piedāvāto skaņdarbu klāstu.
2) izvēlēties vēlamo kameras skatu, kur vietnes apmeklētājs var iejusties kora dziedātāja ādā (6 rakursi: kopskats, skats no diriģenta, skats no balsu grupām – soprāniem, altiem, tenoriem, basiem).
3) ar speciāli izstrādātas programmas palīdzību pastiprināt kādas konkrētas balss grupas skaļumu, tādējādi panākot to, ka ir iespējams apgūt tās meldiju, vai arī tieši otrādi – pieklusinot kādu no balss grupām, ir iespēja to iedziedāt vietnes apmeklētājam, tādējādi iejūtoties Virtuālajā korī.
4) sekot notīm, vārdiem, dziedāt līdzi.
5) ierakstīt paša dziedāšanu, analizēt to un uzdot speciāli izstrādātai programmai novērtēt savu sniegumu.

Līdz šim pasaulē pirmos soļus virtuālā kora virzienā ir spēris komponists Ēriks Vaitekrs (Eric Whitacre), to iespējams noskatīties šeit: http://www.youtube.com/watch?v=D7o7BrlbaDs

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+