×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. februāris, 2015
Drukāt

Latvijas Lauksaimniecības universitāte saglabās savu nosaukumu (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Konvents piektdien sēdē nolēma saglabāt universitātes nosaukumu, informēja LLU pārstāve Lana Janmere.

Balsojumā par LLU nosaukuma maiņu piedalījās 209 Konventa locekļi, no kuriem 120 balsoja par nosaukuma nemainīšanu, 78 uzskatīja, ka nosaukums ir jāmaina, savukārt 11 Konventa locekļi atturējās.

LLU rektore Irina Pilvere pauda gandarījumu, ka universitātes kolektīvs diskusijās un demokrātiskā lēmumu pieņemšanas ceļā saglabājis uzticību LLU kā atpazīstamības simbolam, vienlaikus uzsverot, ka šis lēmums noteiks gan tuvākus, gan tālākus universitātes darbības mērķus.

Savukārt Konventa priekšsēdis Voldemārs Bariss uzsvēra – lai arī nosaukums netiks mainīts, universitāte pievērsīsies globālajām tendencēm studiju kvalitātes un konkurētspējas celšanai.

“Kaut gan Konvents pieņēmis lēmumu neatbalstīt LLU nosaukuma maiņu, tas neatceļ nepieciešamību mums reaģēt uz pārmaiņām sabiedrībā – augstākās izglītības komercializāciju, globalizāciju un viedo specializāciju. Nevaram izlikties, ka pasaulē nekas tāds nenotiek, un jaunās LLU stratēģijas izstrādē īpašu uzmanību pievērsīsim globālajām tendencēm un studiju kvalitātes un konkurētspējas celšanai,” norādījis Bariss.

Jau vēstīts, ka augstskolā tika diskutēts par nosaukuma maiņu. Kā vienu no iemesliem LLU rektore norādījusi to, ka augstskolas pašreizējais nosaukums neatspoguļojot pat tās darbības pamatvirzienus un radot iespaidu, ka šajā mācību iestādē iespējams apgūt tikai ar lauksaimniecību saistītas zinības.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Vai tam Voldemāram Barissam nav kaut kas sajucis galvā? Kāds sakars “pārmaiņām sabiedrībā” ar nosaukumu. Tad jau kuģim arī, katru reizi, kad viņš iebrauc citos ūdeņos, būtu jāmaina nosaukumu.

  2. Man prieks, ka palicis vecais – sirdij tīkamais (jo pats kādreiz te mācījos) nosaukums, kaut gan domāju, ka mūslaikos tiešām vispiemērotākais nosaukums būtu “Jelgavas universitāte”. Laiki mainās un augstskola vairs nespēj pastāvēt, gatavojot tikai lauksaimniecības speciālistus.

    • Man gan vecais, “sirdij tīkamais” ir bijis LLA. Ir jau liela cilvēku grupa, kura tai vietā lai pievērsties nopietniem darbiem, sāk raustīt kloķus – mainīt kaut ko ārišķīgi – pavirši. Tas viņus neglābs! Lauksaimniecības universitāte var izdzīvot ar lauksaimniecību. Bet ja nevar, tad tā ir tikai menedžementa vaina, proti, tai vietā lai iet dziļumā, sāk pavirši ņemties ar to, ko lauksaimniecībai nevajag. Skauž citu panākumiem.

  3. Kāpēc Lauku avīze mainīja nosaukumu? Kauns no vārda lauki?

  4. Būtu vēlams lai LLU vismaz mēģinātu atbildēt uz jautājumu: Kāpēc cilvēki pamet laukus un mūsu valsti, un tur, svešumā strādā, bet te, savā Tēvu zemē nē? Varbūt labāk atbildēt spēs Ekonomikas fakultātes pasniedzēji?

Draugiem Facebook Twitter Google+