foto – Edijs Pālens/LETA

Latvijas lauvas sirdis cīnās un atņem punktu Kanādai 1

Latvijas hokeja izlase pirmdien Dānijas pilsētā Herningā savā pasaules čempionāta B apakšgrupas sestajā mačā varonīgā cīņā ar 1:2 (0:1, 0:0, 1:0, 0:1) pagarinājumā piekāpās zvaigžņotajai Kanādas valstsvienībai.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Šī ir otrā reize vēsturē, kad Latvijas izlase pasaules čempionāta spēlē pret Kanādu ieguvusi punktu. Pirmā un līdz šim vienīgā reize bija 1997.gadā, kad Latvija, debitējot elites divīzijā, ar kanādiešiem nospēlēja neizšķirti 3:3.

Latvijas izlases labā pamatlaikā vārtus guva Kristiāns Rubīns, kuram tie ir pirmie vārti pasaules čempionātos, kamēr kanādiešiem izcēlās Entonijs Boviljē.

Savukārt pagarinājuma pirmajā minūtē Kanādai uzvaru nodrošināja tās lielākā zvaigzne Konors Makdeivids.

Latvijas komandas rindās par labāko tika nosaukts lielisku maču aizvadījušais vārtsargs Kristers Gudļevskis, kamēr kanādiešiem šo godu izpelnījās Boviljē.

Jau mača sākumā spēlē bija jāiesaistās Latvijas izlases vārtsargam Gudļevskim, pa kura vārtiem arī turpinājumā tika izdarīti vairāki metieni. Cīņas rezultāts tika atklāts trešajā minūtē, kad pēc kārtējā metiena Gudļevskis zaudēja kontroli pār ripu, bet to pirmais aiz viņa kājsargiem pamanīja Boviljē, raidot to vārtos. Neilgi pēc rezultāta atklāšanas laba iespēja panākt neizšķirtu bija jau Ronaldam Ķēniņam, tomēr viņa raidījumu neitralizēja Dārsijs Kempers.

Pirmajā trešdaļā laukumā dominēja Kanādas valstsvienība, taču tā pēc gūtajiem vārtiem bija nedaudz nomierinājusies. Piecas minūtes pirms pirmā pārtraukuma teicama iespēja gūt vārtus bija arī Rodrigo Ābolam, kurš pēc lieliskas Ķēniņa piespēles uz vārtu priekšu netrāpīja pa ripu. Noslēdzošajās perioda minūtēs gan kanādieši atkal Latviju iespieda tās aizsardzības zonā, raidot vairākus bīstamus metienus uz Gudļevska sargātajiem vārtiem, tomēr vārtsargs darbojās pārliecinoši.

Jau otrā perioda otrajā minūtē pie pirmā noraidījuma šajā mačā tika Kanāda, turklāt to Latvija aizvadīja ļoti labi, izdarot spiedienu uz kanādiešu vārtiem, tomēr Kempers palika nepārspēts. Lai arī vairākums netika izmantots, Latvija bija pārņēmusi iniciatīvu, iespiežot zvaigžņoto Kanādu tās aizsardzības zonā un labas iespējas neizmantojot Miķelim Rēdliham un Oskaram Cibuļskim.

Tiesa, kad Kanāda devās uzbrukumā, tā bija ļoti bīstama, bet vairākas reizes Latvijas valstsvienību no vārtu zaudējuma glāba Gudļevskis, kurš vārtos darbojās krietni pārliecinošāk nekā savā iepriekšējā mačā pret Somiju. Otrajā periodā noraidījumu saņēma arī Džordans Eberle, bet arī šo vairākumu Latvija neizmantoja, lai gan aktīvi uzbruka kanādiešu vārtiem. Pirms pārtraukuma lieliska iespēja panākt neizšķirtu bija Latvijas izlases kapteinim Robertam Bukartam, kurš pēc partnera metiena no zilās līnijas mainīja ripas lidoja virzienu, bet kanādiešus kārtējo reizi glāba vārtsargs Kempers.

Jau pašā trešā perioda sākumā Latvijai izdevās panākt izlīdzinājumu, jo ar spēcīgu plaukstas metienu Kemperu pārspēja valstsvienības debitants Kempers. Līdz ar to rezultāts kļuva 1:1, bet pēc vārtu ielaišanas Kanāda aktivizējās, kas noteikumus lika pārkāpt Andrim Džeriņam. Līdz ar to Latvijas valstsvienība pirmo reizi šajā mačā spēlēja mazākumā, bet lieliski tā laikā spēlēja Gudļevskis, kanādiešiem vārtus tā arī negūstot.

Kanādas valstsvienība centās apdraudēt pretinieku vārtus, tomēr, kā jau to iepriekš bija izcēluši Latvijas izlases treneri, darīja to individuāli, bet bīstamākās epizodes neitralizēja Gudļevskis. Desmitarpus minūtes līdz pamatlaika beigām noraidījumu par rupjību saņēma Ralfs Freibergs, bet mazākumu Latvija izturēja. Tiesa, neilgu laiku pēc tam pa pārliktni trāpīja Kanādas lielākā zvaigzne Makdeivids.

Noslēdzošajās minūtēs kanādieši izmisīgi centās izraut uzvaru, tomēr Latvijas hokejisti aizsargājās ļoti pašaizliedzīgi, dzenājot pretiniekus pa laukuma stūriem, un pārliecinošs vārtos joprojām bija Gudļevskis. Latvijas komanda nosargāja savus vārtu neizšķirtu, pamatlaiku noslēdzot ar sensacionālu neizšķirtu 1:1.

Līdz ar to duelis turpinājās pagarinājumā, kur kanādiešiem jau pašā sākumā vārtus guva Makdeivids, raidot vārtos atlēkušo ripu.

Pirms šī mača Latvijas izlases pieteikumā tika iekļauts aizsargs Edgars Siksna, kurš aizstāj savainoto Uvi Balinski. Viņš cīņā pret Kanādu spēlēja vienā pārī ar pieredzējušo Kristapu Sotnieku, kamēr vārtu drošība otro reizi šajā turnīrā tika uzticēta Gudļevskim, bet kā otrais numurs pirmo reizi tika pieteikts jaunais Matīss Edmunds Kivlenieks.

Savukārt kā septītais aizsargs šai cīņai bija pieteikts Kristaps Zīle, bet 13.uzbrucējs – Gints Meija.

Pirmdienas agrajā B grupas spēlē Norvēģija ar 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) pieveica Dienvidkoreju, nosūtot to uz zemāku divīziju.

B apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar 16 punktiem sešās spēlēs ir ASV, kam ar 13 punktiem seko Somija. Kanāda tikmēr guvusi 12 punktus, kamēr Dānijai ir par vienu punktu mazāk, bet pirmajam četriniekam ar desmit punktiem seko Latvija, kamēr Vācijai ir septiņi punkti. Norvēģija pasaules čempionātu noslēdza ar sešiem punktiem, bet Dienvidkoreja zaudēja visās septiņās spēlēs un pie punktiem netika, tāpēc tai augstākā divīzija būs jāatstāj.