Kultūra
Teātris un kino

Latvijas Leļļu teātra iestudētajam “Zelta zirgam” Grand Prix0

Publicitātes foto

Latvijas Leļļu teātra iestudējumam “Zelta zirgs” 31. Starptautiskajā teātru festivālā “Valise” Polijas pilsētā Lomžā piešķirts GRAND PRIX, kas ir līdz šim augstākais teātra snieguma novērtējums ārvalstu festivālos, LA.lv uzzināja teātrī.

“Valise” festivālā šogad piedalījās 17 teātru kompānijas no vairāk nekā desmit valstīm. LLT izrāde “Zelta zirgs” pārstāvēja pieaugušo auditorijai domāto programmas daļu.

“Polija ir viena no formas teātra, tai skaitā leļļu teātra, radošo meklējumu un avangarda lielvalstīm Eiropā. Savas bagātās kultūras un teātra tradīciju dēļ tā ir daudz labu un iedvesmojošu festivālu mājvieta, kuros satiekas un radošajām domām apmainās teātri no visas Eiropas,” stāsta LLT pārstāve Anda Dzenīte.

Saistītie raksti

LLT festivālā piedalījās trešo reizi – 2014. gadā izrāde “Snaudošā pūķa pasaka” saņēma balvu par labāko skatuvisko stāstījumu, savukārt 2017. gadā izrādes “Kaštanka” aktrise Santa Didžus saņēma festivāla labākās aktrises balvu. Izrādes dažādās nominācijās katru gadu vērtē un apbalvo starptautiska žūrija.

Izrāde “Zelta zirgs” ir viens no pēdējo gadu nozīmīgākajiem LLT sadarbības projektiem. Izrādi iestudējis Nīderlandē mītošais brazīļu izcelsmes režisors, horeogrāfs un leļļu mākslinieks Duda Paiva (Eduardo de Paiva Souza). Viņa veidotā versija par Raiņa tik labi zināmo darbu gan latviešu skatītājiem, gan arī pašiem izrādes dalībniekiem un veidotājiem bija iespēja iepazīt aktuālākās starptautiska līmeņa leļļu teātra tendences, kā arī palūkoties uz Raiņa lugu no jauna.

LA.lv