×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. oktobris, 2013
Drukāt

Latvijas Leļļu teātris sāk biļešu tirdzniecību uz decembra izrādēm!

Jampadracis

Latvijas Leļļu teātris izsludinājis gada pēdējā mēneša – decembra izrāžu repertuāru un sāk biļešu iepriekšpārdošanu teātra kasē un visās “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Decembrī teātra latviešu trupas regulāro repertuāru papildinās tādas Ziemassvētku laika izrādes kā „Sarkanie zābaciņi” un „Jampadracis Ziemassvētkos”, savukārt krievu trupa izrādīs „Lapsēna Blēža ziemas priekus”. Gan latviešu, gan krievu skatītāju auditoriju priecēs daudzu gadu laikā iemīļotās izrādes „Sniega karaliene”, „Sniegbaltītes skola” un „Ziemas pasaka (Pasaka par Kraukšķīti)”.

Šobrīd, kad tikko izsludināts teātra decembra repertuārs, vēl ir iegādājamas biļetes uz populāro izrādi „Joka pēc alfabēts”, kas tiks rādīta tikai divas reizes – 12. un 21. decembrī.

Decembra piedāvājumu bagātinās veseli trīs jauniestudējumi – 7. decembrī Aleksandra Veselova „Saulīte un sniega cilvēciņi” Māra Koristina režijā piedzīvos pirmizrādi gan latviešu, gan krievu trupā. Izrādes māksliniece – Anita Znutiņa – Šēve, komponists – Valdis Zilveris.
Mazuļiem no trīs gadu vecuma domātā izrāde stāsta par diviem sniega cilvēciņiem, kuri nolemj uzmeklēt saulīti. Padzirdējuši, ka līdz ar saules atnākšanu, tūlīt pat izkusīs, sniega cilvēciņi dodas ceļā cauri mežam – viņiem tik ļoti negribas izkust! Ceļā sniega cilvēciņi sastop meža iemītniekus – vāverīti, lācēnu, zaķēnu un kokus, kuriem salā un sniegā klājas ļoti grūti. Sniega cilvēciņi saprot, ka visi pārējie gaida sauli, jo bez tās nevar iztikt, un viņu sniega sirsniņās vēlme aizkavēt saulītes nākšanu pārvēršas – cilvēciņi lūdz veco, gudro vārnu lidot pie saules un aicināt to nākt pēc iespējas ātrāk. Līdz ar pirmajiem pavasara saules stariem, sniega cilvēciņi sāk kust un drīz vien viņu vietā no zemes izspraucas pirmie pavasara vēstneši – sniegpulkstenītes.
„Sirsnīgā luga par sirds siltumu un iejūtību veidota pēc rumāņu tautas pasakas motīviem. Tās galvenais vēstījums – ja centrēsimies tikai uz sevi, nerēķināsimies ar citiem, iznākums būs skumjš”, stāsta režisors Māris Koristins.

Savukārt 21. decembrī Mazajā zālē skatītāju vērtējumam tiks nodota Vijas Blūzmas krievu trupā iestudētā pazīstamā pasaka „Trīs sivēntiņi un vilks”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+