×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
7. augusts, 2013
Drukāt

Latvijas Leļļu teātris sāk jauno sezonu

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Vakar tika svinīgi atklāta Leļļu teātra jaunā sezona. Pēc tradicionālās sanākšanas Lielajā zālē, kur teātra kolektīvs tika iepazīstināts ar jaunās sezonas aktualitātēm, kā arī ar jaunajiem kolēģiem, sekoja nu jau par tradīciju kļuvušais direktora Viļņa Beķera sezonas atklāšanas pārsteigums. Visi sanākušie tika aicināti uz nelielu pastaigu, kuras galapunkts bija mājīgās kino “Splendid Palace” telpas.

Kinoteātra jaunajā zālē Leļļu teātra kolektīvs noskatījās pozitīvi iedvesmojošo Vudija Allena filmu “Pusnakts Parīzē”, bet pēc tam uzkavējās, lai nobaudītu glāzi vīna un atkalredzēšanās prieku saviesīgās sarunās.
2013./2014. gada sezonu Latvijas Leļļu teātris pagaidām plāno papildināt ar 13 jaunām izrādēm – 6 latviešu un 7 krievu trupā. Iestudējumus veidos gan teātra štata režisori Vija Blūzma un Māris Koristins, gan aktieris un režisors Edgars Kaufelds, gan viesrežisori: Ģirts Šolis, Ivars Lūsis, Valdis Pavlovskis un Edgars Niklasons.
Pirmā pirmizrāde gaidāma jau visai drīz – 13. septembrī, kad skatītāju vērtējumam tiks nodota režisora Ģirta Šoļa un krievu aktieru Lilijas Sūnas, Irinas Kalniņas un Rodiona Kuzmina iestudētā izrāde “Проделки близнецов”. Latviešu trupas repertuārā šī izrāde, kuras nosaukums ir “Divas Lotiņas” jau gandrīz gadu ir viens no populārākajiem iestudējumiem.
12. oktobrī skatītājus gaida veselas divas pirmizrādes – režisora Ivara Lūša oriģināllugas “Brēmenes muzikanti” (pēc Brāļu Grimmu pasakas motīviem) iestudējums abās aktieru trupās. Izrādes būs vērienīgas, jo paredzētas Lielajai zālei un tajās piedalīsies aktieru trupas pilnā sastāvā. Iestudējumu vizuālā ietērpa autore būs teātra galvenā māksliniece Anita Znutiņa-Šēve.
Ziemassvētku noskaņu teātrī ar iestudējumu abās trupās un pirmizrādēm 7. decembrī ievadīs Aleksandra Veselova “Sniega cilvēciņi” Māra Koristina režijā. Savukārt 21. decembrī pirmizrādi piedzīvos Vijas Blūzmas krievu trupā iestudētā pazīstamā pasaka “Trīs sivēntiņi”.
Sezonas otrajā pusē, 2014. gadā ziemas – pavasara periodā jauniestudējumus gatavos Valdis Pavlovskis (“Septiņi kazlēni” krievu trupā”), Māris Koristins (“Slavenais pīlēns Tims” abās trupās), Edgars Kaufelds (“Makss un Morics” latviešu trupā), Vija Blūzma (“Smilšu pasakas” latviešu trupā un “Klauni” krievu trupā), kā arī jaunais režisors Edgars Niklasons (“Herbe ar lielo cepuri” latviešu trupā).
Jaunas sejas Leļļu teātrī
Jaunajā sezonā teātra aktieru sastāvu papildinās divas jaunas aktrises – Ance Muižniece (latviešu trupa), kura tikko beigusi dramatiskā teātra aktieru mākslas kursu Latvijas Kultūras akadēmijā un Jekaterina Ivanova (krievu trupa), kura apguvusi leļļu teātra aktrises specialitāti Jaroslavļas Valsts teātra institūtā.
Jauna seja Leļļu teātrim
Leļļu teātris ar prieku dara zināmu (tiem, kas vēl nav atklājuši), ka ir izveidota jaunā teātra mājas lapa. Tās adrese palikusi nemainīga www.lelluteatris.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+