×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
29. marts, 2015
Drukāt

Latvijas Literatūras centram valstisku uzdevumu veikšanai piešķirti 122 000 eiro

Foto: Latvijas Literatūras centrsFoto: Latvijas Literatūras centrs

KM deleģējusi biedrību organizēt Latvijas literatūras pārstāvību ar nacionālo stendu vismaz piecās stratēģiski nozīmīgākajās starptautiskās grāmatu mesēs 2015. gadā.

Kultūras ministrija (KM) noslēgusi līdzdarbības līgumu par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu literatūras jomā ar biedrību “Latvijas Literatūras centrs” (LLC), liecina informācija KM mājaslapā.

LLC dažādu pienākumu īstenošanai piešķirti 122 000 eiro. Uzdevumu veikšanai centrs tērēs 103 700 eiro, bet 18 300 eiro paredzēti administratīvajām izmaksām.

Biedrībai uzticēts veidot, koordinēt un attīstīt starptautisko sadarbību un pārstāvēt Latvijas literatūras nozari starptautiskās sadarbības organizācijās un projektos.

Tai jānodrošina vismaz 12 paraugtulkojumu fragmentu tapšanu un jāorganizē četrus Latvijas literatūras darbu tulkojumu un izdošanas atbalsta konkursus, sniedzot atbalstu vismaz 14 darbu tulkošanai un izdošanai ārvalstīs. Tajā skaitā paredzēta vismaz piecu darbu izdošanu angļu valodā Lielbritānijā vai citā anglofonajā valstī. Par konkursiem par iespējām iegūt atbalstu darbu izdošanai LLC jāinformē vismaz 30 ārvalstu izdevēji.

Centram uzdots organizēt vismaz septiņu ārvalstu literatūras speciālistu un izdevēju, tai skaitā vismaz četru Lielbritānijas izdevēju, vizītes Latvijā ar mērķi iepazīstināt ar Latvijas literārās dzīves aktualitātēm un konsultēt autortiesību jautājumos, kā arī veicināt vismaz desmit Latvijas literātu līdzdalību starptautiskos projektos, festivālos un citos pasākumos ārvalstīs, tajā skaitā vismaz četru Latvijas literātu un nozares profesionāļu dalību starptautiskos pasākumos Lielbritānijā.

KM deleģējusi biedrību organizēt Latvijas literatūras pārstāvību ar nacionālo stendu vismaz piecās stratēģiski nozīmīgākajās starptautiskās grāmatu mesēs 2015. gadā – Starptautiskajā Leipcigas grāmatu tirgū, Starptautiskajā bērnu literatūras un grāmatu tirgū Boloņā, Starptautiskajā grāmatu tirgū Londonā, Starptautiskajā Gēteborgas grāmatu tirgū un Frankfurtes grāmatu tirgū.

Atbilstoši Baltijas valstu kultūras ministriju 2014. gada 21. maijā noslēgtajam sadarbības memorandam par Baltijas valstu dalību viesu valsts statusā Londonas grāmatu tirgū 2018. gadā LLC jānodrošina projekta vadība Latvijas dalības Baltijas viesu valsts statusa ietvaros Londonas grāmatu tirgū 2018. gadā plānošanai. Šeit paredzēta budžeta plāna izstrāde Latvijas dalības sagatavošanai un nodrošināšanai Londonas grāmatu tirgū 2016.-2018.gadam, kā arī citas nepieciešamās aktivitātes.

Biedrībai uzdots atlasīt un uzkrāt aktuālo informāciju par literatūru un veicināt informācijas apriti literatūras starptautiskajā līmenī. LLC plānots veidot publikācijas gan Latvijas profesionāļiem, gan ārzemju kolēģiem par Latvijas literatūras nozares aktualitātēm.

Biedrība uzņēmusies arī atlasīt un uzkrāt informāciju par norisēm Latvijas literatūrā un autoriem latviešu un angļu valodā, veidojot un uzturot mājaslapu internetā par Latvijas literatūru latviešu un angļu valodā, kurā ir sadaļas par aktualitātēm, Latvijas literatūras vēsturi, Latvijas literātu datu bāzi, Latvijas literatūras tulkojumiem, kas iznākuši ārvalstīs, fragmentu tulkojumiem, kā arī izglītības un finansējuma iespējām.

LLC arī sniegs informatīvu palīdzību literatūras nozares institūcijām un speciālistiem, organizējot seminārus un konsultācijas. Paredzēts, ka LLC uzturēs kontaktu un palīdzēs arī Latvijas literatūras tulkotājiem citās valodās, sniedzot konsultatīvu palīdzību, rīkojot seminārus, darbnīcas un pieredzes apmaiņas vizītes tulkotājiem un ārvalstu izdevējiem.

Līdzdarbības līguma uzdevumus LLC pildīs līdz šī gada beigām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+