Ramzans Kadirovs.
Ramzans Kadirovs.
Foto: LETA

Latvijas “Magņitska sarakstā” arī Čečenijas vadītājs Kadirovs 0

Personu vidū, kurām ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) ceturtdien noteicis liegumu ieceļot Latvijā saistībā ar Magņitska lietu, atrodams arī Krievijas sastāvā esošās Čečenijas vadītājs Ramzans Kadirovs.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Lasīt citas ziņas

Rinkēvičs ceturtdien sociālajā tīklā “Twitter” ievietoja paziņojumu, kurā norādīja, ka noteicis liegumu ieceļot Latvijā 49 personām, pamatojot liegumu ar šā gada 8.februārī pieņemto Saeimas lēmumu “Par aicinājumu noteikt sankcijas Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām”, kā arī ministru prezidenta 22.februāra rezolūciju un Imigrācijas likuma 61.panta 2.daļu.

Sarakstā iekļauts arī Krievijas Izmeklēšanas komitejas priekšsēdētājs Aleksandrs Bastrikins, bijušais Krievijas Iekšlietu ministrijas Izmeklēšanas komitejas priekšsēdētājs vietnieks Oļegs Logunovs, kurš pārraudzīja ieslodzījumā mirušā fonda “Hermitage Capital” jurista Sergeja Magņitska lietu, Andrejs Lugovojs, kas tiek vainots par bijušā Krievijas spiega un Krievijas prezidenta Vladimira Putina kritizētāja Aleksandra Ļitviņenko noindēšanu Londonā 2006.gadā, un vairākas citas personas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saeimas lēmumā tika pausts nosodījums Krievijas varas iestāžu rīcībai Magņitska nāves apstākļu nepienācīgā izmeklēšanā, uzsvērta Latvijas atbildība vērsties pret klajiem cilvēktiesību pārkāpumiem, finanšu krāpšanas shēmām un korupciju, kā arī izteikts aicinājums valdībai noteikt sankcijas Magņitska lietā iesaistītajām personām.

Magņitskis nomira 2009.gada novembrī pēc 358 pirmstiesas aizturēšanas izolatorā pavadītām dienām. Viņu arestēja pēc tam, kad advokāts bija apsūdzējis vairākas Krievijas amatpersonas liela mēroga korupcijā un Krievijas budžeta izlaupīšanā. Magņitskim tika liegta pienācīga medicīniskā aprūpe, un viņš nomira astoņas dienas pirms termiņa, kad viņu būtu bijis jāatbrīvo vai jātiesā.

Tiek uzskatīts, ka šīs personas atriebjoties organizējušas jurista kriminālvajāšanu, par šīs naudas izsaimniekošanu apsūdzot pašu Magņitski.