×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
20. marts, 2015
Drukāt

“Latvijas Maiznieks”: vairāki maiznieki šogad varētu Latvijas tirgu pamest vai apvienoties

LETALETA

Lielās konkurences dēļ vairāki maizes ražotāji šogad varētu pamest Latvijas tirgu vai apvienoties, prognozēja maizes ražotāja “Latvijas Maiznieks” valdes loceklis Artūrs Ilziņš.

Viņš sacīja, ka Latvijas maizes tirgus samazinās un tajā ir ļoti liela konkurence. “Šobrīd liekas, ka konkurence ir sasniegusi kulmināciju, bet nekad jau nevar zināt. Ir skaidrs, ka tirgus paliek mazāks un tirgum ir jāpielāgojas, jāatrod kaut kādas nišas vai arī tirgus jāpamet. Es domāju, ka arī šogad vairāki maizes ražotāji šo tirgu pametīs, ja nespēs pielāgoties – vai nu apvienosies vai pametīs,” atzina Ilziņš, norādot, ka vienam maizes ražotājam Latvijā šogad jau pasludināta maksātnespēja.

Pēc viņa teiktā, tradicionālo maizi, piemēram, rudzu maizi un baltmaizi Latvijā neieved no citām valstīm, līdz ar to šajā segmentā savstarpēji sacenšas vietējie ražotāji. “Maize ir tik ātras aprites produkts, ka arī privāto preču zīmju maize tiek ražota Latvijā uz vietas. Tas nav tā kā ar sulām, cukuru vai pat pienu. Garšas katrā tirgū maizei ir atšķirīgas,” norādīja Ilziņš.

Savukārt saldēto un daļēji cepto saldēto produktu (“bake-off”) segmenta produkciju, kurā ietilpst, piemēram, smalkmaizītes, Latvijā ieved arī no citām valstīm, piemēram, Polijas, Lietuvas un Skandināvijas, viņš piebilda.

Ilziņš arī atzīmēja, ka ikviens maizes ražotājs Latvijas tirgū cīnās par savu vietu. “Katrs tirgū cīnās kā var, citi ar cenām, citi ar mārketinga aktivitātēm, citi ar jauniem produktiem,” teica “Latvijas Maiznieka” valdes loceklis.

Atbilstoši datubāzes “Lursoft” informācijai 2013.gadā “Latvijas Maiznieks” strādāja ar 18,759 miljonu eiro apgrozījumu un 769,7 tūkstošu eiro peļņu.

“Latvijas Maiznieks” ir dibināts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 629,4 tūkstoši latu (895,5 tūkstoši eiro). “Latvijas Maiznieka” lielākais īpašnieks ir Igaunijas uzņēmums “Maral Invest” (90,57%). “Latvijas Maiznieka” nosaukums līdz 2010.gada septembrim bija “Maiznīca Dinella”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+