×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
10. decembris, 2013
Drukāt

Latvijas mājsaimniecībām dabasgāzes tarifi janvārī samazināsies (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas mājsaimniecībām dabasgāzes tarifi no 1.janvāra samazināsies, liecina “Latvijas Vēstnesī” publicētais Latvijas gāzes apgādes kompānijas “Latvijas gāze” (LG) paziņojums.

Tajā sacīts, ka klientiem, kuri gadā patērē līdz 500 normālkubikmetriem (nm3) dabasgāzes, par tūkstoti nm3 no 1.janvāra būs jāmaksā 466,03 lati jeb 663,1 eiro (ar akcīzes nodokli un 21% pievienotās vērtības nodokli), bet tiem klientiem, kuru dabasgāzes patēriņš ir no 500 līdz 25 tūkstošiem nm3 gadā, tūkstotis nm3 maksās 294,68 latus.

LG informē, ka tarifs mājsaimniecībām atbilst dabasgāzes tirdzniecības cenai līdz 200 latiem (284,6 eiro)par tūkstoti nm3 (iepriekšējā periodā – līdz 205 latiem par nm3).

Mājsaimniecībām dabasgāzes tarifi mainās divreiz gadā – 1.janvārī un 1.jūlijā. Rūpnieciskajiem klientiem dabasgāzes tarifi mainās katru mēnesi. Tarifi mainās atkarībā no dabasgāzes iepirkuma cenas, kas ir piesaistīta naftas produktu cenām un valūtu attiecībām, kā arī atkarībā no krātuvē esošās dabasgāzes izmantošanas.

LG nodarbojas ar dabasgāzes iegādi, transportēšanu, uzglabāšanu, sadali un realizāciju. LG akcijas kotē “NASDAQ OMX Riga”. Uzņēmuma lielākie īpašnieki ir Vācijas “E.ON Ruhrgas International”, “Gazprom” un “Itera Latvija”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Sī ziņa laikam ir komplektā ar krievjūdu(SC) pieteikumu valdībai. Mēģinājums izveidot refleksu, kā suņiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+