×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. marts, 2013
Drukāt

Latvijas mākslinieki ceļo…

minhene_32

Arvien vairāk veidojās mūsu mākslinieku kontakti ar ārzemju māksliniekiem. Tie ļauj iepazīt, ko dara viņi un ko mēs no viņiem varam arī mācīties. Arī diezgan bieži varam redzēt ārzemju mākslinieku darbus pie mums.

Gribu iepazīstināt ar divu latviešu mākslinieku – Imanta un Intas Ozoliņu – grafiķa un fotogrāfes Vācijas ceļojuma iespaidiem, kas izstādē skatāmi LU Akadēmiskajā bibliotēkā.

 

Imantu Ozoliņu mēs pazīstam kā tūkstošiem grāmatzīmju autoru, viņa rokas radījušas neskaitāmas etiķetes un firmu zīmes. Daudzās grafikas lapās mākslinieks parādījis Rīgas Jūrmalas seno ēku skaistumu. Bet šoreiz mākslinieks skatītāju vērtējumam nodevis 22 grafikas lapas ar savu skatījumu uz Bavārijas senajām pilsētām – Minheni un citām. Darbi ir izstrādāti, līdz pēdējam arhitektūras sīkumam tos parādot grafikas lapās. Visi darbi ir zīmēti ar guaša krāsu un mazām otiņām. Vislabākās esot Pēterburgā ražotās krāsas un otiņas. Katrs no šādiem darbiem taču ir meistardarbs. Lai visu, kas redzams grafikas lapās, radītu bez mākslinieka talanta vēl vajadzīga pacietība un precizitāte. Izstādē redzamie darbi dod priekšstatu par Minhenes un citu pilsētu arhitektūru un vēsturiskiem pieminekļiem, pašiem skatītājiem tur neesot.

Izstādes otrs dalībnieks ir Inta Ozoliņa, kas skatītājiem nodevusi apmēram 30 krāsainas fotogrāfijas ar Bavārijas skatiem. Šīs fotogrāfijas ir kā papildinājums jau pieminētajām grafikas lapām. Līdz ar to mēs gūstam arvien labāku priekšstatu par Bavāriju un tās iedzīvotājiem.

Izstādē redzamie darbi ir divu mākslinieku skatījums uz Bavāriju. Imants ir vairāk pievērsies vēsturei, bet Inta gribējusi vairāk redzēt bavāriešus sadzīvē un ikdienā. Ir arī pilsētas ainavas un ne tikai.

Apmeklējot LU Akadēmisko bibliotēku, apmeklētājs redzēs ne tikai Ozoliņu ģimenes izstādi, kas atrodas bibliotēkas zālē. Bibliotēkā skatāma arī otra izstāde, kas atrodas zāles priekštelpā. Šeit redzam grafiķes Ainas Karlsones piemiņas izstādi, tajā skatītāju redzējumam nodots liels skaits grāmatzīmju, kuras meistarīgi darinājusi māksliniece. Māksliniece nebija sevišķi pazīstama, tāpēc izstādītie darbi dod priekšstatu par viņas daiļradi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+