×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
19. maijs, 2015
Drukāt

Latvijas mākslinieki un mūziķi piedalīsies festivālā “Izbaudi Luksemburgu”

Reiņa Oliņa fotoReiņa Oliņa foto

Izstāde "Latviskās dvēseles raksti" Luksemburgā apskatāma vēl līdz 7. jūnijam.

Sestdien, 23. maijā, Latvijas mākslinieki un mūziķi piedalīsies festivālā “Enjoy Luxembourg” (“Izbaudi Luksemburgu”), informē Ārlietu ministrija.

Šogad festivāls izceļ Eiropas Savienības Padomē prezidējošās valstis un atzīmē to, ka līdz ar 1. jūliju šo godu no Latvijas pārņems Luksemburga.

Sestdien, 23. maijā, Luksemburgas vecpilsētas laukumā Place d’Armes darbosies mūziķi un mākslinieki no Latvijas. Visas dienas garumā izstādē “Identitāte” būs apskatāmi 30 Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas bērnu zīmējumi. Mākslinieku un pasniedzēju Viļņa Heinrihsona un Ingemāras Treijas-Čivles vadībā festivāla mazie apmeklētāji varēs piedalīties mākslas darbnīcās. Muzikālas darbnīcas bērniem piedāvās mūziķis Ansis Jansons, kas iepazīstinās gan ar dažādiem instrumentiem, gan arī ar latviešu tradicionālajām dejām un dziesmām. Savukārt vakarā uz centrālās skatuves uzstāsies Kristīnes Prauliņas džeza trio.

Jāatgādina, ka vēl līdz 7. jūnijam Neiminsteres abatijas (Abbaye de Neumünster) kultūras centrā par latviešu tautas tērpiem un Dziesmu un deju svētku tradīciju stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra veidotā izstāde “Latviskās dvēseles raksti”, savukārt mūsdienīgu skatu uz dzintaru un jaunākajiem sasniegumiem tā izmantošanā var iepazīt tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes izstādē “Kas dzintaram vēl padomā?”. Šīs abas izstādes tika atklātas Latvijas kultūras dienās Luksemburgā, kas bija viens no nozīmīgākajiem Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ārvalstu kultūras notikumiem.

Kultūras programmas dažādība līdz šim ir ļāvusi piesaistīt ļoti plašu interesentu loku. Latvijas kultūras nedēļu atklāja Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde, bet 9. maija Eiropas dienas svētkos ar Latvijas stendu un tajā piedāvātajiem gardumiem iepazinās arī Luksemburgas premjerministrs Ksavjērs Betels.

Latvijas dalību festivālā “Enjoy Luxembourg” rīko asociācija “Luksemburga – Latvija” un Latvijas vēstniecība Beļģijā un Luksemburgā sadarbībā ar Luksemburgas pilsētas Tūrisma biroju Festivāls Enjoy Luxembourg norisinās pirmo reizi, īpaši akcentējot Eiropas Savienības Padomes prezidējošās valstis un to, ka pēc Latvijas šo pienākumu 2015. gada otrajā pusē pārņems Luksemburga.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+