×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
21. oktobris, 2015
Drukāt

Latvijas mākslinieks ieguvis Grand Prix laikmetīgās mākslas biennālē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Centrā biennāles Grand Prix ieguvējs Klāvs Loris kopā ar māksliniekiem un komandu no Latvijas. Fonā Klāva glezna.

Jaunais mākslinieks Klāvs Loris ieguvis Grand Prix laikmetīgās mākslas biennālē “Eiropas jaunrade” (JCE. Jeune creation Europeenne. Biennale d’art contemporain), LA.lv pastāstīja Kaņepes Kultūras centra dibinātājs Dāvis Kaņepe.

Panākumu Loris izcīnījis 56 jauno mākslinieku konkurencē. Izstādē starp septiņu Eiropas valstu pārstāvjiem ir arī astoņi Latvijas mākslinieki. Līdz ar Lori Grand Prix, 2000 euro lielu stipendiju un sešus mēnešus ilgu apmaksātu mākslinieku darbnīcu Parīzē, kuru laikā viņiem jārada jauni mākslas darbi savām personālizstādēm Briselē bāzētā mākslas galerijā Hangar, līdz ar Klāvu Lori ieguva arī poļu māksliniece Magdalēna Savicka un franču mākslinieks Vilems Boels. Turklāt Latvijas jauno mākslinieku izlasi par vienu no interesantākajām atzinuši gan 2015.-2017. gada biennāles žūrijas locekļi un kuratori, gan citi pārstāvētie mākslinieki un apmeklētāji.

Laikmetīgās mākslas biennāle “Eiropas Jaunrade” pastāv jau kopš 2000. gada, un tās mērķis ir dot atspērienu jaunās paaudzes mūsdienu māksliniekiem. Šī mākslas biennāle koncentrējas uz Eiropas pilsētām, kas ir stingri apņēmušās stimulēt laikmetīgās mākslas un kultūras norises. Katra no partnerpilsētām pati izstrādā atlases principus un apņemas atlasīt astoņus oriģinālākos jaunos māksliniekus jebkurā no laikmetīgās mākslas izpausmēm.

Biennāles gala rezultāts ir ceļojošā izstāde, kuras ietvaros šoreiz 56 jauno Eiropas mākslinieku darbi apceļos septiņas Eiropas pilsētas, un pirmo reizi biennāles kartē iezīmēta arī Latvija. Kopējais cilvēku skaits, kas redzēs izstādi – aptuveni 50 tūkstoši cilvēku.

Klāvs Loris (1988) dzīvo un strādā Rīgā, absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu. Izmantojot dažādas tehnikas Loris savās gleznās attēlo Latvijas ainavas, taču daba viņa gleznās drīzāk ir apziņas spogulis, sajūtu portrets, ne vides tēlojums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+