×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.6°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
7. aprīlis, 2017
Drukāt

Latvijas mežos šonedēļ uzietas 18 ĀCM dēļ nobeigušās mežacūkas (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šonedēļ konstatējuši 18 no Āfrikas cūku mēra (ĀCM) nobeigušās mežacūkas, tikmēr sērga jaunus novadus un pagastus nav skārusi.

Pa sešiem beigtiem dzīvnieki atrasti Dundagas novada Dundagas pagastā un Tukuma novada Lestenes pagastā, bet divas beigtas mežacūkas – Babītes novada Salas pagastā. Pa vienam beigtam dzīvniekam uziets Balvu novada Lazdulejas pagastā, Engures novada Smārdes pagastā, Siguldas novada Siguldas pagastā, kā arī Ventspils novada Popes pagastā.

Kopumā mežacūku populācijā ĀCM šogad konstatēts 53 novadu 105 pagastos. Mājas cūkas sērga šogad skāra divās viena uzņēmuma fermās, kur nācās izkaut 13 544 dzīvniekus.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. kalps čangals taču neies barot cūku kūtī. Atcerieties kalponi aiju. Govi ziemā dzen dzirdīt uz upi. Domādams neizdomāsi tādu slinkumu

  2. diemžēl visas neizmirst. Arī māju cūku vidū ir imūnās.

  3. Bet kapeēc viss?

  4. Mednieku lobijs ar meža gaļas biznesu un šaušanas izklaidēm ir tik stiprs un tiek aprūpēts no valdības puses kā neviens cits bizness Latvijā. Ja nu vienīgi alkohola kontrabanda to pārspēj. Ļaus izkaut kaut visas mājas cūkas Latvijā, upurēs kaut visu vietējo cūkkopības nozari, bet mednieku rūpalu neaiztiks! Savvaļas cūku ganāmpulki joprojām tiek audzēti un uzturēti mūsu mežos ar Zemkopības ministrijas svētību.

  5. Kāpēc neizšauj visas?Mājas cūkas taču visas likvidē,ja atrod kaut vienai.Ne jau mājlopi apdraud mežacūkas,bet otrādi.Lielkungiem nebūs kur savas izpriecas taisīt,ja nolikvidēs mežacūkas,tur tā vaina.

  6. Āfrikā testēts kā parasti Atbildēt

    Kāpēc Āfrikas, ja tas ir radīts ASV ?

Draugiem Facebook Twitter Google+