Sports
Motoru sports

Latvijas motokrosa izlase pirmo reizi pēdējo 19 gadu laikā nepiedalīsies Nāciju krosā0


Pauls Jonass.
Pauls Jonass.
Foto – LETA/Evija Trifanova

Latvijas motokrosa braucēju komanda šogad nepiedalīsies Nāciju kausa sacensības, informē turnīra rīkotāji.

Jau iepriekš izskanēja informācija, ka Latvijas izlase pirmo reizi kopš 1999.gada varētu nepiedalīties prestižajās sacensībās, bet pirmdien tas ir apstiprinājies, jo ir publicēts dalībnieku saraksts, kurā Latvijas komanda nav atrodama.

Nāciju kausa izcīņa risināsies 6.un 7.oktobrī ASV, šajā valstī sacensībām notiekot pirmo reizi kopš 2010.gada, un tajā piedalīsies 31.izlase no visas pasaules.

Pagājušajā gadā Latvijas izlase šajās sacensībās ieņēma 25.vietu 38 dalībnieku konkurencē. Latvijas valstsvienību pērn pārstāvēja Kristers Drevinskis, Kārlis Sabulis un Toms Macuks, kuriem neizdevās pārvarēt B fināla barjeru.

Saistītie raksti

Pēdējos četros gados Nāciju kausa izcīņā dominējusi Francija, bet pirms tam laikā no 2005.līdz 2011.gadam uzvaras laurus allaž plūca ASV, savukārt divus gadus pēc tam pa vienai uzvarai tika Vācijai un Beļģijai.

Latvijas pārstāvis par Nāciju kausa izcīņas čempionu vienīgo reizi kļuvis 1968.gadā, kad to PSRS izlases sastāvā spēja paveikt Arnis Angers. Neatkarības gados Latvija labāko rezultātu sasniedza 1992.gadā, kad salīdzinoši mazā konkurencē izcīnīja 11.vietu, bet pēc tam sekmīgākais bijis 2014.gads, kad savās mājās “Zelta zirga” trasē Ķegumā tika gūta 12.vieta.

LA.lv