Foto – Juris Kalniņš

Latvijas motokrosa izlasei arī svētdien neizdodas sasniegt Nāciju kausa A finālu 0

Latvijas motokrosa izlase Lielbritānijā arī svētdien nespēja sasniegt Nāciju kausa A finālu.

Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 30

Jau vēstīts, ka sestdien kvalifikācijā Latvijas izlase ieņēma 22.vietu, bet A finālam kvalificējās 19 labākās komandas.

Tiesa, svētdien Latvija vēl varēja tikt starp labākajiem, taču tad vajadzēja uzvarēt B finālā, kas Kristeram Drevinskim, Kārlim Sabulim un Tomam Macukam neizdevās.

B finālā panākumu guva Slovākijas izlase, kamēr no latviešiem labākais bija Drevinskis, kurš ieņēma 12.vietu. Tikmēr Sabulis un Macuks piedzīvoja kritienus un beigās no uzvaru guvušā čeha Jaromīra Romančika atpalika attiecīgi par vienu un diviem apļiem, tiekot klasificēti 19. un 27.vietā 34 dalībnieku konkurencē.

Jau vēstīts, ka sestdien kvalifikācijā no Latvijas braucējiem vislabāko rezultātu uzrādīja Sabulis, kurš MX2 klasē ierindojās 17.vietā. Savukārt MXGP klasē Toms Macuks ieņēma 21.vietu, kamēr “Open” klasē Kristers Drevinskis palika 31.pozīcijā.

Līdz ar to, saskaitot kopā divus labākos rezultātus, Latvija ar 38 punktiem palika 22.vietā. A finālā iekļuva 19 labākās komandas, no kā Latviju šķīra desmit punkti.

Tikmēr uzvaru kvalifikācijā ar četriem punktiem izcīnīja Francija.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka šī gada pasaules čempions MX2 klasē Pauls Jonass šogad nepalīdz Latvijas izlasei Nāciju kausa sacensībās, jo vēlas sakārtot veselību.

Pērn Latvijas izlase, startējot Dāvim Ivanovam, Sabulim un Macukam, kvalifikācijā palika pirmā aiz iekļūšanas A finālā, bet pēc tam B finālā startēja neveiksmīgi un noslēgumā palika 32.vietā 38 komandu konkurencē.

Latvijas izlasei ir arī sekmīga pieredze ar startu B finālā, jo tieši caur to finālam dramatiskā cīņā izdevās kvalificēties 2013.gadā, izšķirošo vietu izcīnot pašos pēdējos apļos.

Latvijas pārstāvis par Nāciju kausa izcīņas čempionu vienīgo reizi kļuvis 1968.gadā, kad to PSRS izlases sastāvā spēja paveikt Arnis Angers. Neatkarības gados Latvija labāko rezultātu sasniedza 1992.gadā, kad salīdzinoši mazā konkurencē izcīnīja 11.vietu, bet pēc tam sekmīgākais bijis 2014.gads, kad savās mājās “Zelta zirga” trasē Ķegumā tika gūta 12.vieta.