×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
19. septembris, 2013
Drukāt

Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki “Latvijas Gāzes” balvu atvēlēs baleta premjera Avečkina pieminekļa izveidei

foto - Letafoto - Leta

Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki, kuri ar baleta izrādi “Otello” izpelnījušies skatītāju simpātijas, par to saņemot “Latvijas Gāzes” Gada balvu operai, nolēmuši balvu atvēlēt pāragri mūžībā aizgājušā baleta premjera Alekseja Avečkina pieminekļa izveidei.

Par to Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki paziņoja vakar uz Latvijas Nacionālās operas (LNO) skatuves “Latvijas Gāzes” Gada balvas operai pasniegšanas ceremonijā.

Kā aģentūrai LETA skaidroja LNO korporatīvo attiecību vadītāja Inta Pēdiņa, pēc Latvijas Nacionālā baleta kolektīva ierosinājuma 1000 latu tiks pārskaitīti Avečkina mammai, lai viņa varētu ģimenes kapos Brestā, Baltkrievijā, kur apglabāts Avečkins, uzstādīt pieminekli vai piemiņas plāksni viņa piemiņai.

Jau ziņots, ka Latvijas Nacionālā baleta premjers Avečkins mūžībā aizgāja 19. augusta rītā pēc smagas slimības.

Avečkins dzimis 1976. gadā. 1994. gadā viņš absolvējis Baltkrievijas Baleta akadēmiju. No 1994. līdz 1998. gadam viņš bijis Baltkrievijas Lielā akadēmiskā operas un baleta teātra solists, bet Latvijas Nacionālā baleta trupā dejojis kopš 1998. gada.

Mākslinieka repertuārā bijušas daudzas vadošas lomas, tostarp prinči Dezirē, Riekstkodis un Alberts, Hozē, Romeo, Slors, Otello un daudzas citas.

Avečkina talants ticis novērtēts ar daudzām godalgām. Viņš bijis Helsinku baleta mākslinieku konkursa diplomands (2001), saņēmis “Aldara” Starptautisko Gada balvu operai (1999), Lielo Mūzikas balvu (2002) un “Spēlmaņu nakts” balvu kā gada labākais baleta mākslinieks (1999., 2008., 2012.gadā).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+